Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő és pénz átlagosan...

Mennyi idő és pénz átlagosan megtanulni lovagolni, hogy magadtól már egyedül felmernél már ülni egy vad idegen lóra akár és tudnál vele lovagolni?

Figyelt kérdés
Laikusként kérdezem. Órában/alkalomba kifejezve és úgy időben, nyilván személyiség függő és ló függő is ez persze átlagosan értendő a kérdés.

2022. febr. 27. 06:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon sok mindentől függ, de első sorban attól, hogy mit tekintesz lovaglásnak.

Az, hogy fel mernél-e ülni vadidegen lóra nem tudás kérdése, hanem vakmerőségé, láttunk már rá rengeteh példát, hogy életében nem ült lovon és megtette, legtöbbször baleset is lett belőle.


Ha egy átlag emberről beszélünk, heti 2-3 lovaglással 2 év alatt simán el lehet jutni oda, hogy fent maradjon a lovon három jármódban, tudja jobbra balra irányítani, azaz el tud jutni Aból Bbe. De ezt a tudást szinte egyik lovas sem nevezné lovaglásnak, meg sem közelíti a sport igazi nehézségeit.

2022. febr. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1

Arra gondoltam vad idegen lónál, hogy nagy biztonsággal képes legyen kezelni azt a lovat természetesen, á -ból b -be eljutni stb. Nem vakmerőségről.


Akkor az pénzben nem kevés. Akárhova is járnék el lovagolni.


Nagyságrendileg te mennyit lovagoltál hány év és pénzben ráfordított összeg nálad?

2022. febr. 27. 08:35
 3/12 anonim ***** válasza:

Minimum 2 év szerintem, akkor is, ha akár minden nap ül lovon. De ez természetesen az egyén képességeitől is függ, milyen egyensúlyja van, mennyire edzett, mennyire használja az eszét is.

Én 18 éves vagyok, 9-10 éves korom körül kezdtem el lovagolni lovardában, heti egyszer jártam. Legtöbbször csak futószáron lötyögtem, mert egyik lovarda sem volt jó a közelben, jártam vagy 4-5-be. Az utóbbi 3 évben megtaláltam a legjobb lovardát, itt van normális edző. Van tudása, hivatásos edző, egyetemre járt, versenyeztet is, ő maga is versenyez. Nincs osztálylovaglás, egyéni edzés van, nagyon max. 3-an vagyunk egyszerre. Ez szerintem elengedhetetlen, hogy valaki fejlődjön. A rendes edző mellett a lovak is fontosak. Ha nincsenek megfelelőek képezve, nem fogsz tudni rendesen megtanulni lovagolni. És persze a rendszeresség. Én heti 1-2 alkalommal jutottam el odáig, hogy mára saját lovam van, normális edzéseink vannak, és úgy érzem, hogy soha nem akarom abbahagyni. Ezelőtt amikor sz@r lovardákba jártam, mindjg azon gondolkodtam, hogy abba akarom hagyni, mert nem volt normális oktatás, közösség.

2022. febr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Ezelőtt amikor sz@r lovardákba jártam, mindjg azon gondolkodtam, hogy abba akarom hagyni, mert nem volt normális oktatás, közösség."


Ha sportra kivetítve nézzük máshol is így van ez. Ha nem jó oktató és így a közeg akkor nem lehet szeretni valamit.

2022. febr. 27. 10:31
 5/12 anonim ***** válasza:
Én ha jól tudom 8 éve járok a nyáron lovastáborba és évente emellett még 1-3 X. Annyit mondok ez nem elég.
2022. febr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
szia, szerintem ez nagyin változó tud lenni, tudom hogy átlagot kérdezel, én kicsit többmint egy éve lovagolok és ahhoz képest sok dolgot tudok, vágta könnyítve, munkavágta, lobagoltam már szőrén, volt hogy szár nélkül irányítottam a lovat vágtában ügetésben beugratás, felvétel, combra való engedés lépésben ügetésben, eleje körüli fordulat, oldalra lépés, belső külső állítás de ez ezek után alap, mindezek mellett az is fontos hogy nem csak autómata lovakon lovagolok ültem már csikón, ijedős lovon stb és egyszer se féltem hanem próbáltam irányítani a lovat agy egyes esetekben fennmaradni, bakolásokat is álltalában kiülök még csak egyszer estem de utána is visszaültem és még vágtáztam. az is fontos hogy földről is tiszteljen a ló és az ember se féljen, nálam ezt még fejleszteni kell mert földről ha pl megijed a ló akkor van bennem félelem míg a hátán sose. Viszont van egy olyan barátnőm aki már 7-8 éve lovagol heti 1x(én heti 1x-2x) és nincs olyan tudása mint nekem, sok lovon fél vágtázni és nem tud idomító feladatokat csak lép, üget és vágtázok körbe-körbe, nyilván ez nem az ő hibája hanem nem volt sose igazán jó oktatója meg ilyenek. Pénzben nemtudom hogy mennyi de egy átlag budapesti lovardában egy lovasokatás 4-6k szóval ki tudod számolni. minnél többet jársz egy héten annál gyorsabban fejlődsz és mikor nem tudsz kimenni én is szoktam az interneten olvasgatni és abból is lhet tanulni(pl mire jó a csizmasegítség, helyes szársegítség stb) ha még kérdésed van nyugodtan írj
2022. febr. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Rendszeres lovaglással egy jó edzővel kb 2év. Ezalatt azt értem, hogy heti 2-3 alkalommal lovagolsz. Első évben el lehet érni egy olyan szintet, hogy biztosan ülsz és irányítod a lovat 3 jármódban. Illetve végig a tudatosságra kell törekedni, hogy megtanuld mit miért csinálsz és mi az eredménye. A következő 1 év pedig tapasztalatszerzés különböző lovakon, helyeken, mivel lóból nincs 2 egyforma, így megtanulhatsz kezelni, lustább, hisztisebb, menősebb lovakat is. Itt szintén a heti 2-3 alkalom jó. mert van egy folyamatosság.

Árban változó, mert oktatás van 3000-8000/alkalom között, ami lehet 30 perc vagy 1 óra is. Mondjuk míg ez ember futószáron van elég a 30 perc, ha az intenzív. De ha számot akarsz látni, akkor nagyon durván ha 5000 Ft-al számolok és heti 2 alkalommal az 520 ezer/év.

2022. febr. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez olyan mint a "biciklizés", ha valaki tényleg megtanulja el lehet felejteni, ha mondjuk utána nem ülne lóháton évekig?


Persze azt tudom minél többet gyakorol valaki valamit annál jobb rutinosabb abban legyen ez bármi is. De ha jók az alapok?


De még utazási költséget is bele kell számolni az árba, nem mindenhol van lovarda mint mondjuk élelmiszerbolt kis közért.

2022. febr. 28. 13:21
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha jók az alapok, akkor évek kihagyásával is megy a lovaglás. Bár azért vannak bizonyos izomcsoportok, amiknek vissza kell erősödniük, szóval azért az ember lehet hosszú kihagyás után az első pár alkalommal suta, de ahogy egyre több időt tölt a lovon úgy jönnek vissza a dolgok.


Az útiköltség már egyéni szoc problem. Itt városunkban van olyan hely, ahova helyi járatos bérlettel is ki lehet jutni és a lovarda előtt tesz le a busz, de van olyan is, hogy erdei úton zötyögsz 2km-t a város tábla után kocsival. Van aki bickilivel jár ki.

Az se mindegy, hogy a lordának van-e fedelese vagy csak kültéri pályája, mert akkor befolyásol az időjárás és nem 4 évszakos a dolog. Bár nálunk egész télen volt oktatás, mert használható volt a pálya, max 2 hét volt ami kimaradt. De volt olyan év is, amikor novemberben felázott minden, majd rögtön meg is fagyott és februárig használhatatlan volt a placc, így 2 hónap kiesett.

2022. febr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
kérdező, az útiköltséget meg ezeket felesleges kérdezned mert ez nem ahhoz kapcsolódik hogy milyen hamar tanulsz meg lovagolni és van olyan hely amihez 1 percre van lovarda és van olyan amihez 25-30 percet kell utazni, az se mind1 hogy mész biciklivel, autóval, busszal stb de ha már itt tartunk akkor számold bele a lovasfelszereléseket amik mindenképpen szükségesek pl gatya, kobak, pálca, csizma stb és van kobak 20kért és 200kért is
2022. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!