Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vágtázni mennyi idő alatt...

Vágtázni mennyi idő alatt lehet megtanulni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy mindenkinek más szóval valaki gyorsabban, valaki lasabban tanulja meg, de körülbelül mennyi idő alatt lehet megtanulni vágtázni?

1 héten általában 1-szer vagy 2-szer szoktam járni van amikor nem kapok időpontot és, akkor nem megyek. Ha tudtok segíteni benne azt előre is köszönöm.



2022. febr. 28. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szintre szeretnéd tudni? Nem mindegy
2022. febr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Hogy érted hogy megtanulni? Mikor kezdhetsz el vágtazni, vagy már elkezdtél és arra vagy kíváncsi mikor fog jól menni?

Ha az első, akkor majd az edződ eldönti mikor érdemes mert mindenhol és mindenkinél más a folyamat. De fél év után azért már a többség tud szabadon vágtázni.

Ha meg a második, akkor sokat kell gyakorolni. Először tűnik csak nehéznek, de utána rájössz hogy az a legkönnyebb jármód. Pár hónap alatt meg lehet tanulni.

2022. márc. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1/2

Már elkezdtem vágtázni csak mindig befeszülök.

2022. márc. 1. 16:43
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Továbbra is az a kérdésem, hogy milyen szinten szeretnéd tudni :) Nincs olyan hogy valaki tudja a vágtát, mert a vágta nem csak abból állhat hogy nem esel le és tudod jobbra-balra irányítani a lovat.
2022. márc. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szia, ez tényleg változó tud lenni, oktatótol és lovastó is függ. Én személy szerint sose vágtáztam futószáron mert amikor új lovardába mentem(még nem vágtáztam) azthitték hogy tudok, mondták hogy belső csizma hevedernél külső csizma hatrébb és egy elég automata lovon ültem szóval rögtön beugrott. Azóta eltelt másfél év, sokfajta lovon ültem és mostanában kezdem azt érezni hogy hatok is a lóra és "tudok vágtázni" mert volt már hogy szárnálkül lovagoltam a lovat és úgy kellett alakzatokat csinálni, sokszor szoktam kengyelnélkülizni is ami nagyon sokat segít az ülésen. Szóval nekem 1-1,5 év alatt sikerült mert előtte csak nyáron voltam 1x-2x lovagolni. Viszont van olyan ismerősöm aki már 6-7 éve lovagol és még mindíg nem tudja teljesen kontroll alatt tartani a lovat csak megy körbe-körbe a pályán.
2022. márc. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Kiülni a vágtát kb 3 hónap után már jól tudtam. A ló teljes irányítását vágta közben, stb kb 1 év.
2022. márc. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!