Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor lehet elkezdeni ugrani?

Mikor lehet elkezdeni ugrani?

Figyelt kérdés
Ha van egy ló akit 2-3 évesen belovagolnak, akkor 4 évesen már el lehet vele kezdeni az ugrómunkát? Nyilván először csak rudazás kisebb x-ek amig kialakul az izomzata. Mikortól lehet már nagyobbakat is ugrani vele úgy hogy nem lesz baja?

2022. márc. 7. 18:52
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Nem. Már csak azért sem, mert nem 2-3 évesen kell belovagolni, hanem 4! Tehát nem fog 4 évesen ugrani lovassal. 2-3 évesen is kell vele foglalkozni pl talajmunka, de ez nem egyenlő a belovaglással.

De a te kezedbe inkább nem adnék csikót

2022. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, nincs lovam most egyenlőre nem is tervezek venni főleg nem csikót, de hihetetlen hogy ebben a kategóriában nem lehet anélkül feltenni kérdést hogy az embert meggyanusítanák valamivel, egy szóval nem mondtam hogy csikóm van vagy ilyenek, nemtudom hogy ezt miből szűrted le :)
2022. márc. 8. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
Csak annyit mondtam, hogy én nem adnék neked csikót. Nem írtam hogy van neked, nem tudom, hogy ezt miből szűrted le :)
2022. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazából az a rossz, hogy rengeteg lovat lovagolnak be túl korán. Inkább 3,5-4 éves kora felett kell elkezdeni a lovas alatti munkát. Addig meg lehet tanítani futószáron, nyerget, kantárt fogadja el, földi idomítást. Belovaglás után is szerintem kell egy év, mire fejben és fizikailag is kész az ugrómunkára. A korán belovagolt lovak nagyobb eséllyel lesznek 13-15 évesen ízületi problémáik, és akkor még egyáltalán nem számítanak öregnek.
2022. márc. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én lovaglok most egy csikót, májusban lesz 5 éves. Mi már ugrunk vele, de persze csak kisebb akadályokat, és keveset. Fiatal kora ellenére nagyon jól be van lovagolva (jobban mint pár iskolaló...), igazán jól foglalkoznak vele. Viszont versenyre és nagyobb pályákra pont amiatt nem megyünk, mert még fejben nem érett meg ahhoz, hogy egy ilyen nehéz feladatnak tegyük ki.

5 éveseknek már van 1 méteres minősítő verseny, tehát az átlag akkorra kezd beérni. De azok sportlovak, akikkel profik foglalkoznak, olyan felszereltséggel.

Szerintem egy 8-9 éves lóval lehet normális, komoly ugrómunkát végezni.

2022. márc. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!