Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kérlek, alkossatok nekem...

Kérlek, alkossatok nekem véleményt erről a cikkről?

Figyelt kérdés

Szóval, belefutottam ebbe a nem túl jó fordításba, de nem is erről van szó, hanem, hogy azt írja könnyen ügetésben akkor vagy egyensúlyban, ha a felső test előre döől.


[link]



Hát lehet benne most sok év tudása dől össze.

Érdekel a véleményetek.


Köszi :)



2022. márc. 16. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én másképp tudom. Engem úgy tanítottak, illetve sok videóból is ezt látni, van ahol hangsúlyozzák is, hogy teljesen függőlegesen kell ülni, nem szabad dőlni előre, hátra meg akkor (+ tanügetésre váltasz), ha lépésbe szeretnéd hozni a lovat.
2022. márc. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is. Csak egy videódban írta egy lány, mondom rákeresek már és szembejött ez a fordítás. Nekem mondjuk nagyon logikátlan.
2022. márc. 16. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam bele, de az hogy az lenne a jó, hogy a felsőtest előredőljön, abszolút marhaságnak tartom. Nem lesz kontaktusban az ülőcsontod a ló hátával, nem tudod szabályozni a ló egyensúlyát, nem lesz tartásod
2022. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Őszintén szólva, lehet benne valami. Szerintem nem a konkrét előre dőlésre gondol, hanem arra, hogy a ló hátát mégjobban könnyítsük, mint pl könnyítő ülésben. Ott se érintkezik az ülőcsontod a lóval.


De ezt érdemben egy videó után lehetne megmondani mennyire jó ez, mert relatív mi az, hogy előre. Mert nagyon nem mindegy hogy 1-2 fokkal legyen előrébb a felső test vagy 40 fokkal. Mert az a minimális 1-2 fok szerintem nem ördögtől való.

2022. márc. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4es egyetértenék veled, ha érzékeny, fájós hátú (gyógyulásban lévő) lóról lenne szó vagy csikóról. De egy átlagos ló esetében pont, hogy fokozatosan jobban kell terhelni a hátát, hogy használja (nem püfölni kell, hanem üléssel dolgoztatni).
2022. márc. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Itt két irányzat alakult ki a kérdés értelmezését tekintve. :D Az egyik, azt hiszi, arról szól a kérdés, hogy amikor ül, akkor függőlegesen ül-e. A másik meg azt, hogy amikor emelkedik, akkor kissé előrefelé eltér-e a függőlegestől a felsőteste.

A harmadik irányzat, aki végképp nem ért semmihez, azt hiszi, arról van szó, hogy emelkedéskor annyira előre kell dőlni, hogy a ló fülét megharaphatná a lovas. :D

Ja, hát persze van a negyedik is, aki könnyűügetésben idomítana. :D

Ezen utolsó két kategória újabb szín lehetne Az ember tragédiájában.

2023. júl. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!