Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor kezdhetek el ugratni?

Mikor kezdhetek el ugratni?

Figyelt kérdés
Szóval már vágtában járóiskoláztam,már régóta szabadon(nem futószáron és nem is körkarámban)vágtázom.Szerintetek mikor kezdhetek el ugratni?Tudom hogy mindenkinek az edzője dönti el de csak úgy nagyjából?!

2022. márc. 16. 21:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt így nem lehet megmondani. Leírod hogy te mit tudsz, de csak az edződ tudják hogy ténylegesen mit tudsz, vagy hogy mennyire vagy biztos a lovon, vagy hogy mit kell még javítani. Így nem lehet érdemleges választ adni azon kívül, hogy majd az edződ eldönti.
2022. márc. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__11550120-szer..


Itt a második válaszoló vagyok, és ugyanezt tudom mondani neked is.

2022. márc. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha már igazán tudatosan tudod irányítani a lovat (nem visz el, nem rohan el, nem áll meg, nem hisztizik...), tudsz kengyel nélkül (és kengyellel is) stabilan ülni és lovagolni, tudsz engedni a kezeddel, nem tépsz bele a szájába, stb, akkor úgy gondolom meg lehet kérdezni a (megfelelő) edzőt.

És ez könnyűnek hangozhat, de nem az. A lovasok bő 80% azt mondja, hogy tud lovagolni, tud "3 jármódban stabilan lovagolni, és makacsabb lovakkal is elbánni", közben egy egyszerű kengyel nélküli könnyű ügetés nem megy nekik:( A lovas tudás nem ott kezdődik, hogy kidöngölöd a ló oldalát vágtában, rácibálod a körre, esetleg ráhajszolod egy vágtaiskolára, aztán végigvánszorog, ahogy...

És ezzel nem téged akarlak megsérteni, vagy ilyesmi, csak sajnos nagyon sokan vannak olyanok, akik nincsenek tudatában az igazi tudásukkal:(

A lovasiskolák sok százaléka nem is vállalja, hogy megtanít ugrani, mert egyszerűen azok a lovak és a körülmények nem alkalmasak rá.

2022. márc. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha biztosan ülsz a lovon, az alap idomítófeladatok mennek, belsőállítás, hátraléptetés, tudod szár nélkül testsúlyal irányítani a lovat(ezt persze nem lehet minden lóval csak aki jól ki van képezve) és az ugráshoz nemcsak ezek kellenek, hanem elég izom is, hogy ne ess bele a ló hátába, ki tudj könnyíteni és ehhez kell tudi kengyel nélkül könnyűügetni vagy akár könnyített vágtázni. Az sem árt ha tudod mit miért csinálsz, miért kell kikönnyíteni, engedni a kezeddel stb. Ha an olyan ló a lovardában akivel lehet ugrani akkor simán megkérdezheted az edződet, hogy ugorhatsz e már vagy ha nem akkor mikor. Vannak olyan lovardák ahol már elég hamar elkezdenek ugrani a gyerekek, lehet hogy te pont ilyenbe jársz, ez lehet kicsit meggondolatlan de ezen nem lehet változtatni szóval lehet úgyis fogsz ugrani hogy még nem kéne:)
2022. márc. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!