Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen szinten vagyok?

Milyen szinten vagyok?

Figyelt kérdés
Másfél éve lovagolok heti 1-2 alkalommal. Leírnátok kérlek hogy ti ennyi idő után miket tudtatok, milyen tudásotok volt, vagy hol kéne tartani ennyi idő után átlagosan. Nem versenylovardába járok, hanem családias budapesti lovarda, nincs sok ló de vannak jólképzettek. Ha már írtatok néhányan, a végén leírom hogy miket tudok.

2022. márc. 16. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez még kezdő szint abszolút, még akkor is ha nem látjuk hogyan lovagolsz.

De hozzáteszem sokkal magasabbra teszem a lécet mint az átlag szokta, szóval nem kell hozzám viszonyítani.

2022. márc. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Másfél év + heti 1-2 alkalom az semmi, kezdő szinten vagy (de ilyen gyakorisággal teljesen normális, hogy ott tartasz).
2022. márc. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, lehet félreérthető voltam, de tudnátok írni konkrét dolgokat, pl szadon vágta, kengyelnélkül ügetés vagy vágta stb, köszönöm :)(ment a zöld kéz vagy mi)
2022. márc. 17. 15:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, én 5 évesen lovagoltam először, onnantól kezdve minden nyáron járok 1 hetes lovas táborba, ahol igen, sokat tanultam. 13 éves koromig, mert korhatáros volt. Majd 18 évesen elkezdtem heti 1x lovagolni, az oktatóm azt mondta, hogy ahhoz képest, hogy évi 1 hétig lovagoltam, nagyon sok mindet tudok.. De akkor is a kezdő szintre tett, mert még nem erősödtek meg a combizmaim, illetve sok minden van még, amit még nem vették velem anno.

Most ezeket tudom:

-tanügetés,

-ügetés közben a lábujjhegyemet megérinteni,

-könnyített ülés,

-csípőre tett kézzel való, majd magasban, majd előre nyújtott karral való ügetés,

- futószár nélküli séta,

- kengyel nélküli ügetés, tanügetés nélkül és kapaszkodás nélkül is (még nem megy olyan könnyen),

- vágtázni is vágtáztam, az még off :D úgy pattogtam rajta, hogy csak na :D


Amikor elkezdtem heti 1x lovagolni, eltelt azóta 9 alkalom.


Szerintem Te sokkal haladóbb szinten vagy, mint én. :)

2022. márc. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!