Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak most?

Mit csináljak most?

Figyelt kérdés

Szóval a szüleimmel megbeszélten, tudatosan elkezdtünk keresni nekem lovat. Egy jól képzett, tapasztaltabb, idősebb lovat szerettünk volna mindenképp első lovamnak. És bele is szerettünk egybe, aki teljesen a mi szempontjainknak megfelelt, nagyon jól képzett, 14 éves. VISZONT ő egy magyar sportló, eddig ugrott is versenyszerűen. A lovarda ahol lovagolok -és amit nagyon szeretek, itt van az edzőm is, minden- ,csak félrideg tartást biztosít, amivel nem is lenne semmi gond, de nem tehetek ki egy érzékeny ízületű, izomzatú sportlovat télen a karámba, hiába van ott 3 oldalról fedett beálló.


Másrészt nagyon szeretem az itteni edzőmet, nagyon jól is tanít, ő segített nekem mindenben. Viszont a közelünkben vannak istállós lovardák, viszont szinte mindegyikről rosszat hallani.


A lovon nem változtatnék, mert ha nem is ő lenne a befutó, akkor is valószínűleg egy hasonló ló lenne. Ugrani szeretnék vele (ugrottam már edzővel, pályát is mentem már) és előre tervezek. Viszont nem tudom mit tegyek:( Nyílván egy másik helyen lehet jobban fejlődnénk is, de lehet máshol nincs is hely és rosszakat hallani. És a leendő lovamnak nyílván csak jót szeretnék.



2022. márc. 17. 23:00
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Beszélj az edzővel. Mit ajánl, mi a tapasztalata ilyen téren, mennyire bírják a félrideget stb.
2022. márc. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Előzőnek igaza van, kérdezd az edzőt elsősorban. DE miből gondolod, hogy a sportló nem bírja a karámot? Az istálló az ember kényelmére van, nem a lónak. Ott kisebb a sérülésveszély, nem lesz koszos stb. Nagyon kevés olyan ló van, ami tényleg nem bírja jól a ridegtartást, ha van elég szénája és jó a társaság. Nekem pl a telivérem van így tartva, és kicsattan. Tény, hogy nyírni pl nem annyira célszerű, ha kint tartod, ezért a téli edzéseket nehezebb megoldani, le kell szárítani, pucolni, ilyesmi. De a ló, (nyilván nem úgy hogy a hidegbe egyből kiteszed az istállóból) köszöni remekül elvan odakint.
2022. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szia, szerintem is bírnia kéne a karámot. az is lehet hogy most is félridegbe van tartva. az én lovardámban is vannak sportloak akik karámban vannak, és ez egyébként sokkal természetesebb a lónak és sokkal boldogabb lesz ha akkor mozoghat amikor akar. egyébkén szerintem körbenézhatsz lovardákban mert attól mert más rosszat mond róla, lehet neked tökre tetszik és a fele se igaz amit mondanak. szerintem is egyébként beszélj ad edződdel hogy ő mit mond.
2022. márc. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha a ló egészséges (már pedig annak kéne lennie, ha megveszitek), és van előtte széna, akkor bírni fogja, sőt örülni fog. A lónak a box fogság. Gondolj bele, napi 24 órából kb 7-8-at tölt karámban, még kevesebbet, ha naponta kimész hozzá foglalkozni vele, pl. 1 óra edzés, 1 óra ápolgatás, miközben a 24 óra lenne neki a természetes, a ménesben. A maradék 16-17 órát azzal tölti, hogy egy 4×4-es helyen kuksol, ahol nem érintkezik a többi lóval. Ez nem természetes nekik. Mintha téged napi 8 órára kiengednének a szobádból, a többiben be vagy zárva.


Nem vagyok a box ellen, de ha nem feltétlenül kell (pl. nyírva van, vmilyen betegsége van), akkor jobb nem ott tartani. :) Meg persze ha valakinek több tízmilkás versenylova van, azt is megértem.

2022. márc. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3as vagyok, azt elfelejtettem mondani, hogy azt is meg lehet oldani hogy lenyírod a lovat és takarózod és akkor nem kell megvárni télen amíg megszárad
2022. márc. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A sportoló is ugyanolyan ló. Semmi baja nem lesz a félrideg tartástól.
2022. márc. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 EAdri93 ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólókhoz, semmi baja nem lesz a félrideg tartástól attól, hogy sportló. Mondjuk egyéni vélemény de bértartásba sose adnám egyik lovamat sem, maximum lovastanyára. 28 vagyok, első lovam egy igazi első látásra szerelem volt , az ő részéről os, 3naposan láttam meg először, fél évesen vettem meg, ma már 14 éves, világ életében boxban tartott volt, 2éve kinn hagyom éjjel nappal (egyedül szilveszter éjszakára voltak bevíve) otthon tartottam mindig is, /2éve férjhez mentem , sajnos építkezni nem sikerült a jelenlegi árfolyamon mert 35 millió alatt nem sikerült volna tetö alá hozni egy 100nm es házat így vettünk egyet, 10percnyire lakom a szülői háztól, de mivel itt sajnos olyan szinten kicsi a hely hogy maradtak ott az állatok) lovamnak por&pollen allergiája van(szinte sivatag itt a talaj úgyhogy ez inkább nyáron gond, hiába locsolunk,porzik minden) van beálló de még a legzordabb időben sem nagyon mennek be. Ügető méntől van lovamnak mindkét csikója , egy 2013 as herélt és egy 2016os kanca, ők is kinn vannak, soha semmi probléma nem volt velük. Nyírni sem nyírtam őket, amikor nagyon megizzadtak télen akkor takaróval visszaszárítottam. Még sulis időszakomban voltak komolyabb mínuszokban rendszeresen takarva, mióta elkezdtem dolgozni azóta váltottam félrodeg tartásra, azóta szinte soha. Volt egy szamárcsikónk is, ő is beállóban volt karámban, illetve közvetlenül mellette a 45 kecském , ők csak akkor húzódtak be a beállóban amikor nagyon tűzött a nap. Rengeteg ismerősöm lakik a faluban akinek teli érje, ügetője, sporlova van, sokan versenyszerűen járnak fogathajtó versenyekre, illetve napi szinten dolgoznak a lovak fogatban, aki csak megteheti félrideg tartásban van a ló otthon, vagy nappal karámban, és csak éjjel van benn a bokszban ha nagyon gáz idő van, van ahol éjszakára nyitva a boksz, és ha akar a ló akkor bemegy. ( eleinte én is úgy oldottam meg hogy a nagy, 6x4 es boksz előtt volt/van egy kiskarám, éjjel nappal nyitva volt az ajtaja, ott volt a 2 kanca, a herélt meg 2méterrel odébb a másik bokszban ami dgyébként is szellős (fedett,palatető, fele vályog, másik fele deszka, eleje szinte teljesen nyitott) szomszéd település legelső házát nemrég vette meg egy fiatal pár, sportló tenyésztéssel foglalkoznak, szintén rideg/félrideg tartásban vannak a csikók és a felnőtt lovak is , ház mögött a rét leér a patakig, mindig látom őket, mondják is, sokkal kiegyensúlyozottabbak lettek a lovak mióta leköltöztek és váltottak. Ad libitum széna van előttük, (főleg télen, de mostanában nemigen vannak ugye fagyok...) én napi 2x adtam tápot/abrakot illetve zöldségeket vagy gyümölcsöket, nyáron kiegészítve zölddel , télen egy kis lucernaszénával, mindig kérdezik mivel etetek hogy olyan jól néznek ki. Hobby szinten versenyeztem én is velük még anno, illetve ősszel , szüreti szezonban augusztól októberig minden hétvégén 10-/0km es terepekre mentünk (10 km volt napi szinten is a minimum) szomszéd településen (Tápiószentmárton) ott a Kincsem lovaspark, mégis aki teheti odahaza tartja a lovát beállóval legelőn/karámban . Sokkal jobb a lónak is ;) ha meg egyébként öreg lesz a ló majd, és úgy döntesz hogy nem adod el, akkor is sokkal jobb neki " szabadon" esetleg mellette egy fiatalabbal, ő marad a társállat nyugdíjas éveire .
2022. márc. 22. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 EAdri93 ***** válasza:
7es vagyok. Azt elfelejtettem leírni hogy bokszban tartott ló sokkal könnyebbn vesz fel rossz szokásokat szintén unaloműzés céljából. (Karórágás/levegőnyelés amiből kólika is lehet, szitálás, fejrázás, stb stb) karámban meg még ha unatkozik is akkor is legrosszabb esetben bambul és "szellőzteti magát" nekem még labda is van benn nekik van hogy azzal a szájukban rohangásznak, meg a fákra felkötve egy. A ló normál esetben 24 ből 16 órát legeléssel/ evéssel tölt. Lovam, vemhessége alatt pld télen hiába raktam ki a telekre (ház mellett 2 hektár a telek) csak állt és bambult vagy evett) akkor fogtam és vagy benn vagy kivittem kézen sétálni (utolsó 2hónapban) 1,5-2órás sétákra. Eljártam régebben évekig lovakat tanítani/ edzeni is /akkor fejeztem be mikor majdnem szó szerint kettészakított egy kezelhetetlen nóniusz... cuki szülők megvették a kislányuknak az 5 éves koráig ridegben tartott, embert alig látott lovat, aztán becsukták egy 3×3méteres karámba...) egy darabig adtam neki esélyt aztán az ominózus eset után közöltem hogy ha nem akarják hogy a kislány gerinctöréssel vagy kórházban végezze jobb edetben akkor keressenek egy normális nyugodt lovat... --> bezártságtól hülyült meg a ló. Aztán váltottak otthon tartásból lovardára, bokszra, még rosszabb lett a ló mint előtte volt ....
2022. márc. 22. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!