Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vázas vagy váz nélküli nyereg?

Vázas vagy váz nélküli nyereg?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 7 éves kancám, és még 3 éves korában vettünk neki egy 15ös (szerintem angol nyeregben mért) western nyerget. Mára már kinőtte és én is, ezért szeretnék neki egy másikat venni, és sikerült is összegyűjtögetnem némi pénzt.

Az a helyzet, hogy szívesebben inkább westernt vennék, mert nem biztos, hogy meg tudom engedni egy komplett angol nyereg szett árát, és én ha lehet akkor csak magát a nyerget venném, mert van alátétem meg heveder meg minden hozzá(+én a western lovaglást szeretem jobban), viszont angol nyergeket találok olcsóbban (és westernt általában csak kompletten találok a hirdetésekben, ami miatt ugye szintén drágább). A másik meg az, hogy nagyon méretet se találok neki, mert 20-as markamrát és 38-as marvas méretet mértem, westernben ez a full quarter vázas lenne vagy a draft horse méret?

Láttam a neten egy Freemax nyerget, viszonylag olcsón, és azt írták róla, hogy a kemény hab amiből készült felveszi a ló hátának formáját, csak nem tudom, hogy mivel váz nélküli akkor szinte olyan mint egy patrac és nem is oszlatja el a súlyt?

Az utolsó kérdésem pedig az volna, hogy ha pl nekem egy 16-os(angol nyeregben nézve) ülőfelület kell, de mondjuk találok egy elég széles nyerget a lovamra, viszont az ülőfelület mondjuk 18-as akár, akkor az a lovaglásban rossz lehet a lónak? Nagyon befolyásoló tényező, vagy ha a lóra passzol akkor nem baj ha nekem kicsit nagy?

Köszönöm a válaszokat.



2022. márc. 20. 08:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézz használt western nyergeket, vannak 150 ezer körül egész jók a Natowat felejtsd el. A wesco nyeregnek más a méretezés, mint az angolnak, ne ahhoz nézd a, méretet. Milyen alkatú a lovad?
2022. márc. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nekem még a 150 ezer is elég sok lenne... nagyon maximum 65 ezer ft körül tudnék rááldozni nyeregre. A lovam meg kisló, és elég zömök.
2022. márc. 20. 09:33
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

Én nem értek a western nyergekhez, de ezt az oldalt érdemes lehet megnézned:)

Nagylovasban már 75.000-ért találhatsz szintetikus nyerget, illetve a krausz centrálnál is érdemes nézelődni:)

2022. márc. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, majd megnézem, remélem találok elég nagyot a lovacskára :D
2022. márc. 22. 17:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!