Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mén ló herélése?

Mén ló herélése?

Figyelt kérdés
Láttam facebookon egy 6 éves mén lovat. Szerintetek ebben a korban érdemes már kiherélni vagy már nem fog változni a viselkedése? Illetve tudtok miskolcon vagy környékén állatorvost aki ért ehhez? (Mielőtt bárki leírná nem, nem egy lóimádó tini vagyok aki csak fellángolásból akar lovat venni)
2022. márc. 21. 17:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan lehet herélni, sokat fog változni. Néhány rossz szokás maradhat, pl csipkedés vagy kicsit kakaskodik, ez idő kérdése.
2022. márc. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
Hát nagyon már nem fog változni a viselkedése (ha jól tudom kb 2 éves korukig érdemes), max egy kicsit lesz nyugisabb. Azért lehet érdemes kiherélni, hogy lovardákba tudd vinni bértartásba, mert különben problémázhatnak pár helyen. Ha amúgy a ló jó, tudod kezelni és minden elvárásodnak megfelel, akkor szerintem ez nem lesz akadálya.
2022. márc. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 EAdri93 ***** válasza:
100%
Ha nem fedeztettek vele akkor nyugodtan ki lehet heréltetni (ha fedezett, akkor is csak több idő more lenyugszik) ja és mihamarabb, még mielőtt jönnek a bogarak... én Nagykátán tudok dokit aki kimegy, de inkább hívj messzebbről egy hozzáértőt, ismerősöm heréltetett egy dokival akit nem ajánlottam neki, meg is lett az eredménye.. mai napig tartó pereskedés és egy elvérzett ló... az én dokim szépen kiherélte a csikót, de arra számolj hogy 6 hónap mire kiürül a szervezetéből a tesztoszteron, csak utána fog elkezdeni lenyugodni, akkor már nem a töke viszi az agya helyett :D
2022. márc. 22. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 EAdri93 ***** válasza:
3as vagyok, van aki annak a híve hogy meghagyja a csikót 5 éves koráig avgy tovább ménnek hogx a másodlagos nemi jelleg (az alkata) kialakuljon. Tévhit hogy ha korán van herélve egy csikó akkor vékony csontú marad . Sokk kevésbé viseli meg, sokkal hamarabb kiheveri ha fiatalon van herélve, ismerősöméknél van a lovam apai féltestvére (7éves koráig nől egy ló,5éves koráig magasságra, utána berakodik) én 8hósan heréltettem, ők vártak 6éves koráig.. illetve mindent ráhagytak...meg is lett az eredménye...
2022. márc. 22. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!