Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak én nem bírom a lovardákba...

Csak én nem bírom a lovardákban azt a folyamatosan nyüzsgő tömeget?

Figyelt kérdés

Nyugodtan megkövezhettek, de nekem az idegeimre mennek. A felnőttekkel semmi gondom, de az a sok gyerek meg tini akiket kerülgetnem kell, akik nem hagyják, hogy lepucoljam a lovat, vagy fel-lenyergeljek, mert a mitugrászok folyamatosan a lábaim alatt vannak. Szeretnénk majd lovat tartani itthon, szoval elkezdtünk újra lovagolni járni, hogy kicsit felfrissítsük a tudásunkat és több tapasztalatot szerezzünk a lovak körül, mielőtt hazahozunk kettőt is. Felnőtt emberek vagyunk, és még ha én nem is nézek ki éppen úgy, mint ahány éves vagyok, durvának tartom, hogy amint lemegyek a palyáról, jön valaki idegesítő gyereke és markolja is meg a szárakat, várja hogy leszálljak, hogy elvigye a lovat. Már annyiszor veszekedtem ezekkel a tinikkel, hogy hagyják békén a lovat, és hozzá ne nyúljanak, azért is folytatják, maximum utána megsértődnek és mennek egymással sugdolózni. Mikor meg is érkezek, már ott állnak az istállóban összecsoportosulva, ott vannak mindenhol. Mikor edzek, akkor meg a karám környékén álldogálnak és lesnek rám meg kritizálnak (azt hiszik nem hallom).

Ez már a második lovarda. Az első lovarda ahol ujra kezdtem anno, ennél is zsúfoltabb volt, ne úgy képzeljétek el, mint egy lovardát, hanem mint egy általános iskolát konkrétan, hemzsegett az elkényeztetett gyerekektől. Nem is értem minek vannak ott, ha nem lovagolnak meg nem is csinálnak semmit, azon kívül hogy az agyamra mennek, és megjátsszák hogy az edzőm helyén vannak. A mostani lovarda egy elhagyatott faluban van, ahova járok. Azt hinné az ember ide nem járnak annyian. Már beszéltem az edzőmmel, itt is, anno a másikkal is, de nem tudnak ezekkel az emberekkel mit kezdeni ők sem.

Nem tudom, hogy csak én vagyok-e ezzel így, vagy mas is? Felnőtt lovasokkal olyan nehéz még ott is kapcsolatba kerülnöm az edzőmön kívül, mert akik ott vannak, azok általában lovaglás után mennek is el.



2022. márc. 27. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Én sehol nem bírom a nyüzsgő tömeget, ha ez megnyugtat :)
2022. márc. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Én is így vagyok vele, pedig vendéglátásban is dolgoztam, azt hiszem hozzászokok. Hát nem. Gondoltam majd jól fogom érezni magam a lovak között, közben meg mindig szorongva járok be lovagolni, szimplán csak azért, mert ezek az emberek ott minden lépésem kritizálják, meg az istálló minden szegletében ott vannak
2022. márc. 27. 14:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon átérzem a helyzeted, többek közt emiatt mentem el a régi lovardából. Egyszerűen inkább volt gyermekmegőrző a hely, sajnos.. Csak ott pont, hogy az edző bátorította erre a szülőket, mondván elvannak ott, maradjanak csak egy pár órát a gyerekek, a szülők ráérnek később jönni.


A pimaszságukkal, tiszteletlenségükkel volt gondom, és mivel senki nem szólt rájuk, csak romlott az egész. Alólam is próbálták volna elvezetni a lovat, nem pónit!, kaptam megjegyzéseket, hogy ez miért nem jó, az miért nem.

Viszont messze az volt a legzavaróbb, hogy "versenybírósdit" játszottak az edzésem alatt. Összesúgtak, nevetgéltek, és zavartak engem is, és a lovat is. Megjelent a jó idő, vele együtt a sok kis gyerek is a pálya szélén. Egy idő után én is azt vettem észre, hogy már szorongva járok oda, egyre feszültebb vagyok, és nem mennek annyira jól a dolgok. Így meg már nem sok értelmét láttam.


Sajnos nem tudok jó tippet mondani, mert mostanság ez nagyon gyakori jelenség egyre több helyen. Azóta kerestem új helyet, és rendszeresen ebbe botlok mindenhol..

2022. márc. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nagyon átérzem! Sok helyet megjártam életem során, tanyákat, lovardákat, de ez a helyzet majdnem mindenhol fent áll(t). Ha nem azért járnék, hogy bővítsem a tudásom a lovak megvásárlása előtt, feladnám, nem járnék inkább lovagolni se, mert nekem a lovagló órák már inkább csak terhek
2022. márc. 27. 14:53
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy átlag lovardába a gyerekek szülei viszik a legtöbb pénzt. Lovacskázás, lovastábor, utána rá lehet beszélni őket h "versenyezzen" a gyerek (nyilván nem valódi sportról van itt szó, hanem ilyen lovardák között rendezett házi versenyekről, mert rendes sporthoz se tehetsége, se kitartása, se pénze a legtöbb gyereknek), rá lehet beszélni a fél ló bérlésre, majd a lóvásárlásra, amit tartsanak a lovardában, de az edzésekért még fizessenek pluszba, stb.

A lovarda végül is üzlet, és tényleg a gyerekek hozzák a legtöbb pénzt, ez van.

Én a saját lovamat azért vittem el egy magántanyára, ahol nem volt lovagoltatás, csak bértartás, mert én sem bírtam ezt :)

2022. márc. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szívemből szóltál...

Nekem saját lovam van, még őt is ki akarták venni a kezemből. Nyilván helyretettem őket, hogy merre vannak arccal előre, utána meg a lovardatulaj pirított rá, hogy jajj hagyjam, hiszen csak gyerekek, nem bántják a lovat... Pfff...

Más volt a fő ok, hogy eljöttem onnan, de boldogsággal töltött el, hogy ettől is megszabadultam. Most egy olyan helyen vagyunk, ahol nincs bérlovagoltatás, csak bértartók vannak. Ég és föld a különbség.


Megoldásnak azt tudom javasolni, hogy ne lovardát keress, hanem egy lótulajt, akinek a lován gyakorolhatsz. Esetleg felestartó lehetsz, amíg nincs saját.

2022. márc. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
hát amikor jó a csapat a sok fehérvári egyből kitalál a lovardába
2022. márc. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, átérzem én is. 6os jól mondja, lótulajt, edzőt keress, aki saját lován tanít, jó esetben olyan lovardában, ahol amúgy nincs bérlovaglás. Másik ötlet: lesz*rom pirula, ne törődj velük.
2022. márc. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb lovardában zömmel gyerekek vannak, a felnőtteket a legtöbb helyen semmibe veszik. Főleg, ha férfi vagy.

Elkeserítő, hogy a gyerekek már olyan fiatalon pimaszok és tiszteletlenek. Én nem ilyen voltam.


Huszonéves korom vége felé, idén tudtam elkezdeni a lovaglást. Gimiben az anyagiak, egyetemen az időhiány szólt bele.

Valóban nagy néha a tömeg, egyes lovardákban a távolságot sem tartják be a két ló között. A lovaglás kikapcsolódásra való.


Huszonéves lovassal sem könnyű kapcsolatba kerülni.

Esetleg annyit tudok javasolni, hogy a kevésbé felkapott lovardák vagy tanyák jobbak szerintem, s sokat elárulnak a google vélemények is. Bár sajnos nem mindig mérvadók.

2022. márc. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%
remélem ma a Villach-i sasok széjjelbombázzák a lovardát
2022. márc. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!