Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak én nem bírom a lovardákba...

Csak én nem bírom a lovardákban azt a folyamatosan nyüzsgő tömeget?

Figyelt kérdés

Nyugodtan megkövezhettek, de nekem az idegeimre mennek. A felnőttekkel semmi gondom, de az a sok gyerek meg tini akiket kerülgetnem kell, akik nem hagyják, hogy lepucoljam a lovat, vagy fel-lenyergeljek, mert a mitugrászok folyamatosan a lábaim alatt vannak. Szeretnénk majd lovat tartani itthon, szoval elkezdtünk újra lovagolni járni, hogy kicsit felfrissítsük a tudásunkat és több tapasztalatot szerezzünk a lovak körül, mielőtt hazahozunk kettőt is. Felnőtt emberek vagyunk, és még ha én nem is nézek ki éppen úgy, mint ahány éves vagyok, durvának tartom, hogy amint lemegyek a palyáról, jön valaki idegesítő gyereke és markolja is meg a szárakat, várja hogy leszálljak, hogy elvigye a lovat. Már annyiszor veszekedtem ezekkel a tinikkel, hogy hagyják békén a lovat, és hozzá ne nyúljanak, azért is folytatják, maximum utána megsértődnek és mennek egymással sugdolózni. Mikor meg is érkezek, már ott állnak az istállóban összecsoportosulva, ott vannak mindenhol. Mikor edzek, akkor meg a karám környékén álldogálnak és lesnek rám meg kritizálnak (azt hiszik nem hallom).

Ez már a második lovarda. Az első lovarda ahol ujra kezdtem anno, ennél is zsúfoltabb volt, ne úgy képzeljétek el, mint egy lovardát, hanem mint egy általános iskolát konkrétan, hemzsegett az elkényeztetett gyerekektől. Nem is értem minek vannak ott, ha nem lovagolnak meg nem is csinálnak semmit, azon kívül hogy az agyamra mennek, és megjátsszák hogy az edzőm helyén vannak. A mostani lovarda egy elhagyatott faluban van, ahova járok. Azt hinné az ember ide nem járnak annyian. Már beszéltem az edzőmmel, itt is, anno a másikkal is, de nem tudnak ezekkel az emberekkel mit kezdeni ők sem.

Nem tudom, hogy csak én vagyok-e ezzel így, vagy mas is? Felnőtt lovasokkal olyan nehéz még ott is kapcsolatba kerülnöm az edzőmön kívül, mert akik ott vannak, azok általában lovaglás után mennek is el.



2022. márc. 27. 14:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasni is szörnyű, bár én amilyen "fotel lovas" vagyok, tehát a lovaikat csak képről, leírásokból ismerem, nem fért/fér bele számomra a lovaglás, néha gyerekként max táborokban.

Főleg azért a lovak körül rohadt óvatosan kell lenni, mivel érzékenyek a hangokra, zajokra.

2022. ápr. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez van mindenhol, amelyik helyen voltam ott az vált be egy lánynak, hogy kiírta a lova boxára hogy harap, illetve ha meg akarták közelíteni már ordított előre hogy vigyázz megrúg stb.

Persze ez se 100% védelem, de csökkenti valamennyire az atrocitásokat. Én a kutyát is sokszor szájkosárba viszem hogy a neveletlen gyerekek szétröppenjenek ha meglátják 😂

2022. máj. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 NTBS ***** válasza:
100%
Igazad van tényleg idegesítőek, csak sajnos a bevétel miatt ők maradnak.
2022. máj. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!