Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A lovardákban miért az oda...

A lovardákban miért az oda járó lovasok “lovagolják be” a lovakat?

Figyelt kérdés
Mostanában elég sok helyen azt látom, hogy a lovasokra rábízzák a belovaglasra szánt lovat, hogy nyugodtan foglalkozzon vele ingyen lovagolhatnak rajta. Pedig szerintem ez a belovagló (vagy az a személy aki elvállalta képzésre a lovat) dolga lenne és nem az oda kijáró random lovasoké. Mert oké hogy párszor ültek rajta, de az számomra nem azt jelenti, hogy be is lett lovagolva és innentől kezdve bárki ráülhet. Ez egy ilyen bevett szokás hogy mindenki is foglalkozik a lóval csak az nem akinek kéne? És erről a tulaj sokszor mit sem sejt. Nem azzal van a gond hogy néha felül rá más is hagy szokja a ló. Ha meg nincs idejük mégegy lóra miért vállalják el? Nyilván nem híres neves profi belovaglókról beszélek, hanem átlagos tanyákról/lovardákról. Én kilennék akadva ha megtudnám, hogy kifizettem egy rakat pénzt a lovam belovaglására és nem is foglalkoztak vele rendesen és minden kiscsajra rábízták…

2022. ápr. 8. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Én ilyet nem tapasztaltam a lovardában, nálunk általában a bokszhoz sem mehetsz be engedély nélkül (szabad, csak szólni kell hogy tudják),csak az lovagolta a lovat, akire rá lett bízva. Így nem hiszem, hogy ez olyan elterjedt, vagy legalábbis remélem.
2022. ápr. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Hasonló történt, csak pepitában, abban a lovardában, ahová régen jártam.

Vettek egy új lovat, akiről az érkezése után derült ki, hogy mégsem olyan jól belovagolt, mint azt hitték. Sőt..


A lényeg, hogy volt egy lány, aki ingyen lovagolt rajta, azonban kb. 1 hét után már, szinte bárkit ráültetett az edző edzésekre. Senki nem tudott vele dolgozni, ügetésig alig jutottunk el, nemhogy vágtáig.. Az edző meg totál ideges volt mindig, egyszer olyant is mondott, hogy pár nap alatt rendbe rántaná, de majd mi szépen megoldjuk.

Tőlünk várta volna el, hogy nap elején/végén, majd később az edzések alatt lovagoljuk be úgy igazán a lovat, aki amúgy még csak nem is volt túl jó viszonyban a régi lovakkal, finoman szólva.

Konkrét eseteket még privátban sem szeretnék leírni, azonban annyit mondanék, hogy voltak alkalmak, amikor kifejezetten veszélyes szituk születtek az új ló miatt.

2022. ápr. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálunk is volt hasonló, de ez nem csak egy lovardában történt meg, hanem szinte mindegyikben ahová eddig jártam. De akkor ezek szerint nem csak erre felé van ilyen…
2022. ápr. 9. 17:22
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
én nemigazán hallottam ilyet, nálunk olyan van ha van egy csikó akit belovagoltak szakemberek(most is van egy) akkor egy idő után a jobb, tapasztaltabb lovasokat ráültetik és csak azután lovagolhatják kezdők is ha már a ló is elég tapasztalt és megbízható, meg a lovas is
2022. ápr. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk nincs ilyen. Van nehezebb lovaglású lovunk, de arra olyan lovast ültet az edző, aki el is bír vele. A csikókhoz belovaglót hívnak vagy elviszik hozzá, de a kész lovat is eleinte a 2 edző lovagolja csak, majd utána kerülnek be jobb lovasok alá, és csak jóval később, mikor már beálltak, akkor mennek "kezdő" alá.
2022. ápr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
97%

Ahova én járok, ott volt már ilyen, hogy gyerekek "lovagolták" be a lovat. Egy kocsis ló lett hozva belovaglásra, és a tulaj gyerekbiztosra kérte az állatot :) úgyhogy mértékkel, de bekerült az oktatásba/lovastáborokba, hogy szokja a gyerektömeget,meg úgy mindent, ami ezzel jár.

Bár ez egy speciális kérés volt, alapjáraton szerintem a lovardát/edzőt minősíti az ember ilyen szintű kihasználása...

2022. ápr. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Aimi-chan ***** válasza:
100%
Nálunk csak kicsit bennfenntesebb lovasok lovagolnak csak csikót/új lovat.(itt olyan emberre gondolok, aki nem csak heti egyszer kijár, hanem segít meg minden)
2022. ápr. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!