Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tanuljátok meg a...

Hogyan tanuljátok meg a versenypályát?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne a kérdésem hogy ti hogyan tanuljátok meg lovasversenykor olyan gyorsan a pályát?Nekem most olyan lesz hogy bólyák között kell szlalomozni,járóiskola,ugrás...

attól félek hogy bele fogok keveredni a sok bólyába...tudnátok segíteni hogy ti ezt hogyan oldjátok meg?



2022. ápr. 10. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Végiggyaloglod a pályát verseny előtt.
2022. ápr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Én sokszor végiggondolom a pályát, ha van lehetőségem, le is rajzolom, lelépem. Próbálom megjegyezni, hogy melyik kézre érkezek le az ugrásról, és általában úgy jön a következő akadály. Az akadály fölött pedig már a következő akadályt nézem, hogy ne felejtsem el. Vagy ha az segít neked jobban, akkor jegyezd meg az egymást követő feladatokat, mint egy verset, vagy díjugratásban az akadály színe, formája, márkája, vagy valami viccesebb megnevezése.

Szerencsére általában adja magát a pálya, direkt úgy építik őket.

Sok sikert:)

2022. ápr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Nem egy agysebészet megjegyezni a sorrendet,főleg úgy, hogy előtte gyalogosan be is járhatod.

Én 1x szoktam besétálni, hogy megnézzem az akadályokat, távolságokat, utána fejben végigmegyek rajta, aztán ha nem én kezdek, megnézek még pár versenyzőt.

Mégis sokan rontanak, de ez a stressz miatt van. Velem is volt már olyan, hogy egy sikertelen ugrás után feleszmélve hirtelen azt se tudtam, hol vagyok, de az akadályok mindig meg vannak számozva, illetve kaptam egy kis iránymutatást a pálya széléről bekiabálva :)

Hogyha eltévedtél, inkább lassíts, és nézz körbe, ne lovagolj bele egy akadályba, amibe nem vagy biztos, mert az instant kizárás pályatévesztés miatt.

2022. ápr. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Egyszer végigsétálom (ott kapok edzői instrukciókat melyik résznél mire figyeljek), aztán becsukom a szemem és elképzelem felülnézetből, végigrajzolom az ujjammal, aztán elképzelem mintha lelovagolnám saját szemszögből, mikor mit fogok kérni a lótól, stb.
2022. ápr. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%
En altalaban 1x setalom vegig, utana meg nezni szoktam, ahogy a tobbiek setalgatnak, addig az edzom elszokta mondani, hogy hol, mire figyeljek. De a baratnomnek van egy fuzete, amibe lerajzolja a palyat, es hogy merre kell menni.. Neki ez segit megjegyezni, nekem eleg ha 1szer atmegyek rajta, meg fejben parszor atgondolom. De ha nagyon rástresszelsz, akkor sztem nagyobb esely van arra, hogy belekevarodsz.. Szoval legalabb 1szer mindenkepp menj vegig rajta, es ne idegeskedj! Sok sikert, menni fog! <33
2022. ápr. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%
Egyrészt végig vannak számozva, másrészt vagy 5x sétálj rajta végig. Szlvn bent lehet az edződ ő is segít. Ha nem az, első lovasok egyike vagy, akkor nézz meg pár pályalovaglást is.
2022. ápr. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!