Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyek azok a lofajták amik...

Melyek azok a lofajták amik western es angol lovaglasra is alkalmasak?

Figyelt kérdés
Vannak olyan lofajták amelyek mindkét stílusban megalljak a helyüket?

2022. ápr. 10. 23:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Hobbi szinten kb bármilyen ló alkalmas bármilyen sportágra. Nyilván ésszerű kereteken belül maradva.

Verseny szinten már megmutatkozik, hogy melyik fajta mire lett tenyésztve. Pl. egy fríz is képes 120 centit ugrani (ha nagyon szeretne), de egy erre tenyésztett sportló fajta sokkal könnyebben teszi mindezt. Mondhatni a vérében van.

Western fajtáknál is igaz ez; bármilyen lovat be lehet lovagolni western stílusban, de a versenyzésben igazán eredményesek a western fajták lesznek. Erre lettek tenyésztve. Hogy westernes példát is hozzak, megtaníthatod egy lipicainak is a csúszva megállást, de sokkal több munkát kell bele fektetned, és a ló soha nem fogja olyan szépen végrehajtani a manővert, mint egy reining vérvonalú quarter.


De be lehet lovagolni egy sportlovat is westernbe, illetve egy western fajtájú lóra is tehetsz angol nyerget - hogyha ez a kérdés. A stílus mindig képzés kérdése, az, hogy a ló mire alkalmas, pedig fajta és egyén válogatja.

2022. ápr. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Aki lepontoz, az légyszi írjon is valamit, hogy mivel nem ért egyet. Nem kötekedni szeretnék, csak tényleg érdekel más meglátása.
2022. ápr. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%

Nem igaz hogy bármelyik fajta. Pl. Egy falabella nem fog neked ugy slideing stopolni mint egy quartel. De amugy ha pl. Angol stílusra belovagoltad teljesen mas szemlelet mint a western. Az angolnal a lo jobban a lovasra tamaszkodik. A western egy életforma nagyobb szabadsaggal es onallobb feladatmegoldassal mint az angol stílusnál.


Pl. Egy terelő ló önállóan is odatereli a tehenet ha arról van szó lovas nélkül is egy quartel jol izmolt vaz ugyileg is stabilabb erre lett kitenyesztve ellentetben egy angol telivérrel. Az angol teliver 50 kg-os sullyu zsokek cipelesere lett kitenyesztve es gyorsasagra. Mig a quarter munkalo igen kifinomult genetikaval, es inteligenciaval. Lehetne sorolni az erveket tovabb. Persze be lehet lovagolni ket stílusra de nem biztos hogy olyan lesz es lehet osszezavarja mert mindegyik stilus mast var a lotol. Es ha megnezed akkor mashol van a sulypont es a tamaszkodas is a lonal mindket stilusban es lehetne sorolni a kulonbsegeket.

2022. ápr. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Nem a verseny a lenyeg a western a cowboy munkafolyamatokat mutatja be. Magyaran amit latsz versenyeken az a cowboy munkalo mindennapi feladatai egy munkafarmon. Ez nem hobbi ez egy életforma teljesen mas gondolkodassal.
2022. ápr. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja és én pl. nem pontoztam 1-est. :D


3-as, 4-es vagyok. Nekem szakmában lévők mondták ezt, mert kíváncsi voltam, hogy képes-e egy ló mindkettőre, mert láttam ilyen hirdetést, eladó lóról.


Ezt a választ adták idézek mindegyiktől:


"Most akk úgy van hirdetve hogy mindegyikre alkalmas? Mert ha igen akkor valószínű még nyers lovak és arra képzed amelyikre akarod. Westernre vagy angolra. Felváltva esélytelen mert vannak segítségek amik ugyan azok de máshogy várjuk el a lótól.


Ilyen a támaszkodás. Mélyen kell tartania a lónak a fejét westernbe és nem tehénkedhet a szárba. Tehát nem támaszthat bele a zablába.


Angolba meg magasan van a fej és súlyt tesz a zablára."


"Amúgy át lehet lovagolni, de sose lesz olyan, mint egy kezdetektől western képzést kapott ló. A legtöbb angolból átvett hobbiló nem lesz sose western ló, csak ló western nyereggel a hátán."


"Vagy angol stílusban képzett a ló vagy western. Egyszerre lehetetlen ha a képzést nézzük.


Pont amiatt amit le is írtál, hogy más az elvárás és a lónak nem mondhatod meg, hogy na ma díjlovaglunk úgyhogy feljebb tedd a súlypontod és nyugodtan támassz a zablára.


Viszont mint lovas nehéz külön tenni a két szakágat. Hogy egyik alkalommal kell a térdtámasz másik alkalommal meg hiába keresed mert a western nyeregbe nincs és nem is kell a térded oda szorítani.


Meg, hogy a kezeid westernben, főleg az elején szanaszét lesznek, lent fent oldalt mindenhol ahol épp a helyzet kívánja, míg angolba nincs ekkora szabad mozgása a kéznek."


Mivel engem az is érdekelt, hogy egyszerre tudnék-e trail class, western plesure-zni és díjlovagolni, arra azt írták megoldható.


De amúgy inkább a western fajták alkalmasabbak angol stílusnál különböző sportágakra, mert Amerikában több sportágra is tenyésztik ezeket a lovakat nem csak western-re.


Egy angol stílusú ahogy írták, csak egy ló lesz western nyereggel a hátán. Azt is írták, hogy kevés angol stílusban belovagolt ló lenne alkalmas western stílusra.


Ők mondták, hogy nem. Mivel az angolt összezavarná pont azért mert teljesen máshogy adják westernbe a segítséget, és több minden máshogy van, egy western ló nagyobb szabadságot élvez, mint egy angol stílusban belovagolt ló.


Jöhet megint a lepontozás. Engem nem érdekel 1-essel ellentétben, engem a szakma hitelessége érdekel jobban, nem a gyk pontozgatása.

2022. ápr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Illetve javítom gyorsan amit írtam, bocsánat, csak már rég volt ez a kérdés, de megtaláltam azt a választ is. Elírtam, nem alkalmas egy ló trail class, western pleasure és díjlovaglásra egyszerre. Ahhoz két ló kell, de a lovas alkalmas lehet bármelyikre egyszerre is ezt írtam el. Leginkább az érdekelt hogy trail, plesasure, reining egy lóval lehetséges lehet-e, miután azt a választ kaptam, hogy két stílusra két ló.


Illetve western szakágakon belül is különböző képzettségű lovak vannak, idézem:


"Wescoban a trail, a pleasure és a reining megoldható 1 lóval. A gyorsasági számokhoz inkább érdemes "hordós-szlalomos" felmenőkkel rendelkező lovat keresni, a marhás számokhoz pedig kifejezetten terelő lovat érdemes választani.


Az angol stílusú díjlovaglás annyira más, hogy arra nincs értelmes westernbe lovagolt lovat trenírozni, egyszerűen annyira távol áll egymástól a kettő, de mégis közel vannak. A cél ugyanaz, átengedő ló, a hosszhajítások, combravaló stb ugyanúgy megvannak mindkét szakágban, csak hát az út más ahogy elérik.


A másik, hogy a kettő nem zárja ki egymást a lovas részéről, de ha már valaki versenyzésre is adná a fejét, akkor inkább a kettő stílus közül válaszon 1-et és azt próbálja magasabb szintre fejleszteni."

2022. ápr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, 6-os vagyok.
2022. ápr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! szerintem egyes jól válaszolt, versenyzésben nyilván a legjobbak az adott versenyre tenyésztett lovak, de csendben jegyzem meg hogy pl angol telivérrel is szoktak western versenyezni meg arabbal is. Nyilván egyedfüggő is, nem csak fajta, de pl a telivér ugrani is tud időnként.
2022. ápr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8-as nem mindegy milyen verseny, mert egy western pleasure nem egy reining sem nem cutting se nem hordókerülő verseny.


Tudsz olyan versenyt linkelni ahol angol telivérrel versenyeztek, és átképzett volt, nem nyersen westernre lett belovagolva?


Mert az izületei és a vázszerkezete nem olyan mint egy quarternak vagy egy appalosanak vagy egy pintonak. Reiningbe, hordókerülő versenybe, és cuttingba előbb sérülne a lábszerkezet is többek között. Csak nézd meg a sliding stop-ot hogy a ló szinte maga alá csúszva ül.


Egy angol telivér nem erre lett kitenyésztve. Persze ugornak is lóversenyen gátverseny is van.

2022. ápr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Angolba meg... ...súlyt tesz a zablára."

Ilyen az, mikor valaki nem ért a lovazáshoz, de a részeg haverja már támaszkodott rá a kocsmából jövet, szóval azt hiszi, a lovaglásban is az a támaszkodás, mikor rátehénkednek.

2022. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!