Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Belecsúszik a zablakarika a...

Belecsúszik a zablakarika a ló szájába, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adódott két probléma is a zablákkal kapcsolatban;

Az egyik, hogy a zablakarika belecsúszik a lónak a szájába ha például futószárazva van és elsodródik,

A másik pedig hogy kicsípi a ló száját lovalgásnál a zabla.


Ezek ellen mit lehet tenni? Próbáltam már 4 fajta zablát is 2 hónapon belül de egyik sem vált be, illetve csak akkor ha vazelinnel be lett kenve a zablakarika mellett, akkor nem csípte ki neki a száját.


A válaszokat előre is köszönöm!



2022. ápr. 30. 13:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
87%
Zablagumit próbáltad már? Hátha az segítene valamennyit. Illetve a kantár biztos jól be van állítva? Nem lehet, hogy túl laza? A kicsípéssel kapcsolatban, lehet érzékeny a szája, a műanyagot, próbáltad már?
2022. ápr. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az lett volna a következő megoldás ha nincs más, viszont nekem olyan csúnyácskának tűnik. Műanyag zabláról még nem hallottam, mindenféleképpen utána nézek, köszönöm!
2022. ápr. 30. 14:16
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
#2 Hát ilyen helyzetben nem azt kell nézni, hogy csúnya, vagy nem csúnya. Azért van, hogy azt a problémát küszöbölje ki, amivel találkoztál, ha szükség van rá, akkor használd.
2022. ápr. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Pálcás zabla
2022. ápr. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Pálcás vagy félpálcás is nagyon jó, de a gumi is remek megoldás, bár ha új zablát kap, az már nem csípi be.
2022. ápr. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2022. ápr. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
D zabla is jó, nem biztos hogy kell a pálcás. Futószárst hogy csatolod? Én belső karikába csak akkor szoktam, ha gumis kikötő is van a lovon, ha nincs, akkor befűzöm a belső karikába és áll alatt vezetve a külsőbe csatolom.
2022. máj. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Futószárazásnál csak az egyik karikába lehet becsatolni a futószárat mert ha mind a kettőbe akkor hanyatt vágja magát a ló
2022. máj. 2. 09:00
 9/11 anonim ***** válasza:
Futószárat húzd át egyiken, tarkón mögött át és másik oldalon csatolod be zablába, minden lóval működött nekem, pedig sok volt.
2022. máj. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

8as/kérdező.

Ez butaság. Nem azért vágja hanyatt, mert mindkettőbe csatolod, hanem mert eszetlenül tépik a száját, nem engednek a nyomásnak és besokall.

2022. máj. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!