Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Honnan tudom h a lónak van...

Honnan tudom h a lónak van marházáshoz érzéke?

Figyelt kérdés
Hogy történik ez a "alkalmassági" dolog? Amelyik lónak van érzeke azt ha bezárod egy marhával dolgozni fog vele? eddig reiningben tanultam szóval nem sokat tudok erről... Nagyon köszi előre a válaszokat:)

2022. máj. 2. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Mi az a marházás?

Mi az, hogy "dolgozik vele"? Szekér elé befognak egy lovat meg egy marhát, és akkor együtt húzzák? Az érdekes lenne.

Hol van az a reining?

2022. máj. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor valakinek fogalma sincs semmiről, de szükségét érzi okosat szólni. :D
2022. máj. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ha nem ertesz hozza gondolom el viszed egy hozza ertohoz. Szerintem nem feltétlen kell vele szuletett adottsagnak lennie. Tanítani is lehet, persze, ha mondjuk az ősei jó cuttingosok az sokat visz előre a tanításban. Szalontai Zoltánt ajanlom.
2022. máj. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Sssaszem ***** válasza:
Működik még a Silverrado ranch? Mert szeretnék menni western lovaglásra.
2022. máj. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A fene tudja, hogy van-e éppen képzés a kapun beesőknek. Az idők mindig változnak. Anélkül, hogy az ottaniak érdemeit kisebbíteném, vannak azért még trénerek...
2022. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát, lehet már nem aktuális a kérdésed, de...


A quarter horse - nak megvan a un. "cow sense" (marhaérzék), mert genetikailag így születnek.


Ehhez képest a Hortobágyon a gulyás is "terel" marhát, és nem quarter horse -al........bár inkább helyesebb lenne azt mondani, hogy hajtják a marhát és nem pedig, hogy terelik...


Szóval egy kisbéri vagy magyar félvért is lehet tanítani marhaterelésre, lehet, megy is neki, de soha nem fog úgy terelni, mint a quarter.

2023. júl. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, #6, rád is érvényes a #2 szólás hatálya. :D


A cow sense az sem nem hajtás, sem nem terelés (olyan értelemben, hogy a csordának az legyen a célja, hogy oda megyünk), hanem az, mikor szemben áll a ló a marhával, és önállóan (szárak nyakbavetve) nem engedi a marhát a háta mögé kerülni.

2023. júl. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 - es!


Látom sikerült felfognod a kérdés igazi lényegét, te szerencsétlen...

2023. júl. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az volt a kérdés lényege, amiről írtam, fogalmatlankám.
2023. júl. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!