Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az egyik lovon pattogok, a...

Az egyik lovon pattogok, a másikon meg nem?

Figyelt kérdés

3 lovat lovagolok, az egyik egy nyugodtabb póni, a másik egy nagyon menős ló, de nagyon kényelmes rajtuk lovagolni. Simán kiülöm az ügetést is rajtuk, vágtázni is szépen tudok velük.

A harmadik viszont egy magas és vékony testalkatú, telivér szerű ló. Folyamatosan szenvedek vele (meg az edzőm is velem amiért nem javul az ülésem azon a lovon). Nem tudom rajta kiülni az ügetést, iszonyatosan dobál. Kényelmetlennek érzem a könnyű ügetést is, a lábam is túlcsúszik a kengyelben folyamatosan, mert annyira szétesik azon a lovon az ülésem. Az edzőm azt mondja, hogy valószínűleg csak hozzászoktam a másik két lóhoz, azért nem tudok ezen olyan jól teljesíteni, de ezek előtt a lovak előtt is lovagoltam más lovakat, egyikükkel sem fordult elő ez a probléma.

Edzőm szerint ennek a lónak eleve másabb a mozgása, nagyobbakat és lendülesebben lép, amit én is felismertem már. Sokat gyakorlunk rajta, de így sem sokat javulok, ha ezzel a lóval dolgozok.

Mégis mi lehet a probléma, vagy hol ronthatom el? Mert gyakorlunk sokat, főleg futószáron, az edzőm is mindig arra a lóra ültet vissza, de úgy érzem itt most elakadt a tudásom.



2022. máj. 13. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Adj neki időt.

Emlékezz vissza amikor még az ügetés sem ment és nem találtad meg a ritmusát. Aztán egyszer csak klikkelt valami a fejedben és ment is. Itt is ugyan ez lesz :)

2022. máj. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás kérdése, minél tovább lovagolsz rajta, annál hamarabb sikerül az ő mozgását is szépen kiülni.
2022. máj. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak lovak amiknek nem olyan kényelmes a mozgása. Egy pónihoz képest teljesen más. Majd hozzászoksz, főleg ha sok ülésjavító edzést tartotok.
2022. máj. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt megválaszoltad magadnak:"Edzőm szerint ennek a lónak eleve másabb a mozgása, nagyobbakat és lendülesebben lép, amit én is felismertem már. Sokat gyakorlunk rajta, de így sem sokat javulok, ha ezzel a lóval dolgozok."


A keskenyebb háta miatt másabb, próbálj nem rá görcsölni, mert csak rosszabb lesz.

2022. máj. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:)
2022. máj. 13. 11:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor kicsit kengyel nélkülizni szoktam, úgy hamar megszokom az ütemesebb, lendületesebb mozgást. Megpróbálhatod támaszkodtatni, úgy feladja a hátát, ellazul, neked is kényelmesebb lesz.
2022. máj. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Megpróbálhatod támaszkodtatni"

A helyes lovaglásban ez alapvető cél... :)

2022. máj. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!