Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek lehet e valamilyen...

Szerintetek lehet e valamilyen módja annak, hogy egy lovat, eszközöket hozzá béreljünk? Lehetőleg Budapest környékén.

Figyelt kérdés
A párom kb. 20 évvel ezelőtt díjugrató versenyekre járt és volt lovuk stb. Azóta is imádja a lovakat, de a tanya már régen eladásra került. Én ennek az ellenkezője, mert 1x ültem lovon kb. 2 percig, szóval semmi tudásom hozzá, tapasztalat főleg és soha nem gondoltam volna, de úgy szeretném ha legalább egyszer megtudná nekem mutatni, hogy kell lovagolni.

2022. máj. 20. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Kiválasztotok egy szimpatikus lovardát és elmentek hozzájuk, hogy ez a kívánság. Nem sokkal több a kérésetek, minthogyha egy oktató is ott lenne és kapnátok a lovat, a felszerelést meg őt is, itt szimplán az oktatóval kell megbeszélni, hogy rá nincs feltétlenül szükségetek.
2022. máj. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért ez nem így megy..semmilyen lovarda nem fog lovat adni egy kezdőnek és egy újrakezdőnek. Én például biztos nem adnám oda a lovamat egy teljesen idegennek, pedig ő teljesen megbizható, egyszerű lovaglású... És ez se így működik hogy egyszer megmutatja hogy kell lovagolni. :D

Ha meg akarsz tanulni, akkor járj el rendes órákra rendszeresen.

(Esetleg ha egy ismerőshöz vagy egy kis magántanyára elmentek lehet hogy felülhetsz de akkor is ott lesz az oktató vagy valaki legalább "felügyelni")

2022. máj. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Én úgy értettem a kérdést, hogy csak a tapasztalt ember lovagolna. Nálunk (5 lovarda mellett lakom, nekem is van tapaszalatom) mindig van olyan, aki épp oktat. Úgyhogy szerintem ha az illetőn látszik, hogy tud bánni a lovakkal és ezek után ki van eresztve a pálya egyik felére, hogy mehessen, lovagolhasson újra, akkor nem lehet nagy gond. Én sem úgy gondoltam, hogy odamennek, és csak úgy elviszik 2 órára a lovat felügyelet nélkül valahova :D Aki ért a szakmához, úgyis látja, hogy az idegen illető hogy áll a lóhoz, és ha van pici bizonytalanság is, nem adja oda a lovat oktatói felügyelet nélkül.

Ha a kezdő is lovagolna, akkor én sem tudok jobb megoldást az oktatónál vagy a szimpla sétalovaglásnál.

2022. máj. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért elsőre biztos nem hagynák ott egyedül, de lehet tévedek. Én úgy szűrtem le hogy a kérdező akar lovagolni, de majd nyilatkozik és akkor tudunk pontosabb választ adni.
2022. máj. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen úgy gondoltam, hogy nekem tudjon valami alapot mutatni a párom. 😊
2022. máj. 21. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!