Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy rev-re alkalmas lovat...

Egy rev-re alkalmas lovat milyen áron lehet találni?

Figyelt kérdés
sziasztok, ez inább elméleti kérdés lenne mert még nem tervezek lovat venni csak érdekel a téme, és majd a későbbiekben ha lesz elég időm és anyagi hátterem akkor szeretnék lovat. Szóval egy 7-12 év közötti, egészséges, díjugrató revre, szlv-re, és rev utáni kisebb, amatőr versenyre milyen áron lehet lovat találni? Tudom hogy ez elég sokmindentől függ de úgy kb. Nem kell nagypályás ló akinek már 140-es pályáról vannak eredményei stb de lehetőleg legyen versenyre felkészítve vagy legalább legyen jártas a ugrásban.

2022. máj. 22. 18:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
4-500 ezer körül 1 éve még voltak ilyen lovak, de 1 milláért tuti találsz.
2022. máj. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
3%
Gondolom, te nagyképűségből írod ki ige a GYK ra a kérdést..., ahol nagyjából azt sem tudjuk, mit jelentenek ezek a kifelyezések. Én beírtam a googliba, és mingyárt kaptam vagy 1000 találatot. Tedd ezt te is, fafej.
2022. máj. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
2es szerintem abszolút érthetően tette fel a kérdést.
2022. máj. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom hogy ilyen lovat egy millió alatt már nehezen találsz. 1-2 millió Ft között érdemes nézelődni.
2022. máj. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy szlvre alkalmas ló, olyan 1,5 millió jelenleg, ami REVre, esetleg regionális versenyzésre 2-3 misi. Saj is rettenetesen elszaladtak a ló árak. Kupeceknél is sokszor aminek 4 lába van és nem asztal az is milliónál kezdődik....
2022. máj. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet találni, én 1 hónapja vettem 800 ezerért, nem ugrik feljebb 110nél de simán lerevezett vele a kislányom.
2022. máj. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
1es vagyok. Egy út széli furiosot lehet kapni 500-600 ezerért, ha van szaktudás az edzőnél és segít a gyereknek, aki jól felkészül a revre, simán le lehet revezni. 80-90 centis ugrások, csak ki kell választani abból az 5 útszéli lóból, 1 biztos meg tud ugrani 1 métert, nem olyan nagy az. Aztán már csak képzés kérdése, fél év alatt meg lehet tanítani ami szükségszerű, főleg ha a gyerek jól lovagol és nem végigutazik a lovon, hanem esetleg keres valami távolságszerűt is, esetleg picit összetartani a lovat.
2022. máj. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"ha van szaktudás az edzőnél és segít a gyereknek"

Na igen, de akkor már megint ott tartunk, hogy ez drága dolog, mert az edző sem ingyen dolgozik. Jó edzővel egy olcsó telivérből is lehet egy jó 1.10-es lovat csinálni, igaz sokat kell vele kínlódni, nem biztos hogy nem éri meg jobban egy "kockázatmentes" lovat venni, ami már szerepelt REV magasságon.

Azt mondanám 2-3 millió egy stabil REV-es ló, vagy marad az olcsóbb, ami éppen megmássza harmadik nekifutásra. A telivér/ügető meg még mindig olcsó.

2022. máj. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Abszolút igazat adok 8 (1 vagyok)

Viszont szerintem az ember inkább sajnálja a pénz a lóra, mint az edzőre

2022. máj. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, 2es nemtudom hogy te milyen szakkifejezésekre gondoltál de ha nem vagy jártas a témában akkor nyilván nem érted, és nem nagyképűségből írtam hogy hú de jó lovas vagyok már ilyeneket is tudok...(kezdőbb lovas vagyok ezért is tettem fel a kérdést mert még nem volt lovam és nemtudom milyen árban mozognak)
2022. máj. 24. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!