Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megfázott a lovam. Mi a teendő?

Megfázott a lovam. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Folyik az orra, és munkában 3-4et köhög. Benn a boxban nem. Mit kell ilyenkor tenni?
2010. szept. 18. 15:52
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Marha sok papírzsebkendőt kell venni.. :P
2010. szept. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát, ha köhög, akkor tilos lovagolni a lovat, pihentetni kell!!! Ha csak leprüszköl, az az elengedettség jele, remélem nem kevered a kettőt. Ha pihenteted és nem múlik, legjobb, ha megkérdezel egy állatorvost. Egyébként az sem mindegy, miért fázott meg. Angol boxos tartásban van, vagy kőistállós? Ha az előbbi, adj rá takarót lovaglás után, ha utóbbi, akkor pedig rendesen melegítsd be és léptesd le, mert nem túl jó neki a meleg istállóból kijönni a hidegbe..


Remélem tudtam segíteni, jobbulásd a pacidnak! :)

2010. szept. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
De jó neked h van lovad...
2010. szept. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Egy vödöbe tegyél egy kevés felforrt vizet, és rakj bele annyi kamillát, h a felszínét beterírse. Tenyél a lovad kötőfékébe törölközőt, és dugd a vödröt az orra alá, h a gőzt belélegezze. A törölközö nem engedi a lónak a forró levegőt másfelé fújni. De óvatosan és feltétlenül ketten vagy hárman csináljátok! A lovak se a szagot se meleget nem szeretik. A víz pedig forró! Ezt csináld 8-10 percig, majd naponta többször törölgesd a ló orrát vizes szivaccsal.
2010. szept. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi szépen mindenkinek :)

amugy ebből lehet nagyobb baja? :S

2010. szept. 18. 21:37
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha köhög pihentesd, én a helyedben kihívnám az állatorvost. Mivel mostanában már elég hűvös van, érdemes letakarnod munka után, főleg, ha még nem nő a téli szőre (a mieink öltözködnek már).
2010. szept. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

pihentetem, ma is csak sétáltam vele egy kört a legelőn :)

a szőre meg elég szépen nő :D kap mától gyógyszert, elvileg 2-3 napon belül elmulik :)

köszi szépen.!

2010. szept. 19. 20:45
 8/10 anonim válasza:
Nagyobb baja nem nagyon lehet... De vigyázz rá és vedd komolyan...
2010. okt. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia megkerdezhetem milyen gyogyszer kapott??
2013. máj. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ha köhög is akkor tüdőgilisztás is lehet arra jó feregtelenítő és elmúlik en lovamnak ez volt a baja és segített rajta
2019. dec. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!