Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Aki komolyabban versenyez,...

Aki komolyabban versenyez, annak az élményen kívül van valami haszna is belőle, vagy csak "szórja a pénzt"?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy akik magasabb szinteken, komolyan versenyeznek (pl. díjlovas vagy ugró országos versenyeken, vagy esetleg külföldön is), ők ezt hivatásként csinálják vagy csak kifizetik ezt a rengeteg pénzt egy jó élményért? Esetleg jár valami anyagi hasznuk is belőle pl. fiatal lovak kiképzése aztán értékesítése?


Félreértés ne essék én nem sajnálom a pénzt tőlük, de azok a lovak, azok a felszerelések, leginkább a rendszeres edző díja egy vagyonba kerülnek. Nagyon érdekelne, hogy a végén legalább a kiadás megtérül-e valamilyen szinten.


2022. jún. 17. 07:27
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Néhány évig versenyeztem a saját lovammal, a felszerelés nagy része megvolt már, de így sem közelítette meg a befektetett összeget az, ami alkalmanként a jutalom volt. Szuper tanulási lehetőség, de ebből elég kevesen gazdagodnak meg, inkább az edzőkre jellemző.
2022. jún. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Akkor éri meg, ha el akar helyezkedni a szakmában
2022. jún. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-es, és az alatt mit értesz? Fiatal lovak képzése, lovasok versenyre felkészítése..?
2022. jún. 17. 10:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha később úgy dönt, hogy edző lesz, rengeteg referenciát és eredményt tud majd felmutatni, többet kérhet az edzésekért. Pl. az edzőm 15 évet versenyzett eredményesen díjlovaglásban, 9000 forint nála egy óra.
2022. jún. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha csak versenyzel azért tudtommal nem kapsz pénzt(lehet hogy a külföldi vagy országos versenyeken igen de én még nem hallottam ilyenról), annak lesz belőle haszna aki később, vagy közben ezzel foglalkozik pl edző lesz, csikó belovagló, lovarda tulajdonos, nagyobb lovardákban esetleg aki lelovagolja a lovakat, de ilyen szerintem inkább külföldön van, vagy lótenyésztés stb de ezekhez azért nem csak versenyezni kell tudni, hanem ha valaki igazolt edző szeretne lenni, ha jól tudom el kell végeznie egy szakot és szerintem ez a lótenyésztéssel is így van. (javítsatok ki ha valamit rosszul írtam)
2022. jún. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok. Első sorban a kapcsolatok miatt. Mert hol máshol ismerkednének legjobban a lovasok? A legtöbb ismerkedés a versenyeken történik. Egy eredményhirdetésen, két lóraülés között, egy több napos versenyről nem is beszélve.

Másodsorban a rutin, mivel versenyen sok ló máshogy viselkedik, főleg ha nem tapasztalt, így plusz tudás is kerül a lovashoz. Az első dolog miatt pedig másoktól is rengeteget tanulhat.

Harmadikként pedig az eredményeket mondanám, ha vannak. Nem mindegy hogy falusi libakergetőkön, vagy európabajnokságokon indul az ember. Ugyanakkor az itthoni versenyek zöme nehezen tükrözi a lovas tudását, lovaglásának szintjét, ezért az eredményeknek nem szabad bedőlni, ha egy szakember így hirdeti magát, egy jó lovas megnézi az adott versenyt is, hogy hogy lovagolt, hogyan nyerte meg az adott számot, mivel például 140 -150 alatt díjugratásban gyakran előfordul, hogy távolságot is aligha néz a lovas, csak végigkergeti a lovat a pályát, amely ha szerencséje van, nem üt. És persze indulhat egy lovas több lóval is, az egyik pedig esélyes, hogy véletlenül egy rúdhoz sem ér, max kocogtatja, így katasztrofális lovaglással megnyeri az 110,120,130at. Persze ahogy megy fel a versenyek szintje ( magasságilag meg a technikai nehézség is) egyre kevesebb embernek jön be ez a stratégia, tehát akinek 140-160as eredményei vannak, abban már azért többé-kevésbé lehet bízni.

2022. jún. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!