Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Patkolás segített már vkinek...

Patkolás segített már vkinek a töredezős patán?

Figyelt kérdés
2022. júl. 3. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Biotin-t kell adni, locsold és vizesen kend le pata zsírral.
2022. júl. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szomszédunknak nagyon száraz patáju lova van. Elég öreg ló, már nem tökéletes a keringése, és nem is dolgozik. Neki már a töredezés eldeformálta úgy a patáját, hogy az első két lábán gyógypatkóra van szüksége.

A másik kettőn viszont sima patkó van, de azok is sokkal jobban néznek ki mint patkolás előtt.

Szóval valamennyit biztos segít. De azt fontos lenne kideríteni hogy mitől reped a patáját, mert nem mindegy hogyan kezelik.

Hidratálni és táplálni mindenképp kell. Vannak külön pata vitaminok, ha a hiánybetegségek miatt repedne ki.

Először inkább beszélj a kováccsal, szerinte mi a probléma

2022. júl. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Biotint etetek vele, de az még nagyon sok idő mire lenő az új egészséges réteg.

A kovácsunk azt állítja, az olaj zsír semmit nem ér, sokat kell vizezni, amit meg is teszek mindig. 6 hetente körmöljük, ennél gyakrabban nem is lehetne.

Egyébként egy frízről van szó, úgyhogy jelenleg a genetikára és a túltenyészettségre gyanakszunk.

A kovács meg van győződve róla, hogy patkolni kell, de mivel több lóval van együtt, félünk, hogy baj lesz belőle.

2022. júl. 3. 22:16
 4/7 anonim ***** válasza:

A mértékét ugyan nem látom, de érdekes nekem ez a kovács...


Jól használva, vannak jó olajok pedig:

[link]

2022. júl. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Egyébként a patazsírt hogyan ajánlatos felkenni? Én mindig lemosom előtte, jól beáztatom, várok amíg annyit szárad, hogy megálljon rajta a zsír.

Van aki azt mondja, hogy rögtön rá kell kenni amíg még vizes (nekem mindig lefolyik így), van aki azt mondja, hogy meg kell száradjon előtte. Ez engem már tisztára összezavart.

2022. júl. 4. 10:00
 6/7 anonim ***** válasza:

A patazsírt én mindig épp megszáradt, már matt patára kenem. De így nyáron az agyag jobb, nedves agyaggal kell becsapni a patát alul-felül, attól jól megszívja magát nedvességgel.

A patkolás segíthet addig is, míg a biotin hat. Ha félted a többi lovat a patkótól, üttess rá műanyag patkót [link] Nagyon tartós és ugyanúgy védi a patát, mint a vas.

2022. júl. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát addig gondoltam igen.

Köszönöm szépen a válaszokat, utánajárok a javaslatoknak.

2022. júl. 4. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!