Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovas vagyok! Első...

Kezdő lovas vagyok! Első terep mikorra varhato nagyjabol? tovabbi lent

Figyelt kérdés

heti egy edzéssel kb mikorra érek el odáig hogy terepen mehessek?

elég gyorsan tanulok, már futószár nélkül nagypályán megyek úgy higy tenyleg kezdo vagyok. nem siettetni szeretnem csak erdekelne! :) tudom hogy lovarda/lo/edzo fuggo stb stb. megbizhato jol kepzett lo, szigoru de jó es figyelmes edzo , gyorsabban haladunk feladatokkal!


el szeretnem kerulni az olyan valaszokat hogy mindenhol mas mivel tisztaban vagyok vele, ti hany honap/ev utan mehettetek?



#terep #lovas #jo edzo
2022. júl. 12. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ideális esetben akkor, amikor mindhárom jármódban magabiztos leszel.
2022. júl. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó esetben ez még idő. Kell a stabil ülés mindhárom jármódban és a megfelelő tudás/felkészültség az olyan esetekre, amikor elrohan a ló, vagy megijed és kiugrik oldalra, esetleg besatuzik egy pocsolyánál. Ezek bármikor megeshetnek és neked tudnod kell akár nagy sebességgel is megfelelően, stabilan irányítanod a lovat, ha pl kiskörre szeretnéd felvenni, tudnod kell, hogy hogyan fordítsd el egy forgalmas útszakasztól, hogy tudd kontroll alatt tartani, hogy ne menj rá a másik lóra, nehogy az felrúgjon stb. A terep egy csoda, de oda már jó esetben stabil tudás és rutin kell.
2022. júl. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Koszonom hasznos volt! :) stabil ülésem még nincs de rajta vagyunk es engem az motival hogy egyszer majd terepre is mehessek! :)
2022. júl. 12. 15:22
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Mire megtanulsz helyesen írni!
2022. júl. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
kedves 4. valaszolo ezzel mindenki előbrébb lepett koszonjuk! majd varjuk a kovetkezo valaszod ha mar leszel annyi idos hogy tudj valaszolni😆
2022. júl. 12. 16:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták, 3 jármódban biztos ülés és nem árt, ha a lovardai alakzatokat is tudod(kiskör, nagy kör, átló, stb), mert az által is gyakorlod a ló irányítását.
2022. júl. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor mehetsz jobb esetben ha mindhárom jarmodban tudsz lovagolni és irányítani is tudod benne a lovat (nagykor fellovarda...)
2022. aug. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!