Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül manapság egy...

Mennyibe kerül manapság egy röntgen, és melyik állatorvos csinál háznál?

Figyelt kérdés
A lovam nyom az egyik lábára, nem tiszta a mozgása illetve minden alkalommal amikor ráülök legalább egyszer botlik egy óriásit. Pár hete került rá patkó is, valamennyit segített a problémáin de ezek változatlanok.
2022. júl. 21. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nalunk volt a lovardaban egy lo, akinek ugy volt, hogy megrontgenezik a labat, de vegul nem lett. Ha jol emlekszem 25 es 40 ezer kozt lett volna (nem tudom pontosan, csak ott voltam es hallottam amikor beszeltek), kb. 3 oras feladat. Vegul rontgen nelkul rajottek mi van vele.
2022. júl. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt nem tudod esetleg, hogy ez egy vagy a 4 lábra vonatkozik-e?
2022. júl. 21. 23:48
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

1-es elég pontatlanul fogalmazott.


Akiknek van rtg gépe:

Dr. Tóth Péter - de ő jleenleg nincs az országban tudtommal

Dr. Szabó Ferenc - nem őt hívnám, mert sztem sokmindent félvállról vesz

Dr. Béni Dániel

Dr. Ízing Simon

Dr. Sahin-Tóth Tibor


Biztosan van még másoknak is gépe, de hirtelen ők jutottak eszembe.


Egy felvétel 5-7 ezer ft, egy lábról (1 ízületről) minimum 2 db felvételt kell készíteni, hogy értékelhető legyen az eredmény. Tehát ha készítenek 2 felvételt a patacsontról, és kiderül, hogy itt a bibi, akkor két felvétel + kiszállás lesz a vizsgálat díja, de ha itt nem látszik semmi, akkor kell egyre feljebb haladni: csüd, lábtő, esetleg váll.... Tehát lehet hogy a végén elkészül akár 8-10 felvétel is. Viszont ezek az orvosok mindennemű felvétel készítése előtt azért megkérdezik mi a panasz, utána megvezettetik a lovat, meghajlítják az ízületet stb, és utána, ha már sejti, honnan jön a fájdalom, akkor ott lő először felvételt, és akkor megint ott tartunk, hogy simán lehet, hogy 2 felvételből megvan a pontos diagnózis.

2022. júl. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Az elérhetőségüket esetleg meg tudnád adni? Illetve azt, hogy helyileg hol vannak.
2022. júl. 22. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!