Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 12 éve lovagolok, a halfingi...

12 éve lovagolok, a halfingi jó lenne első lónak?

Figyelt kérdés
Volt pár kisebb kihagyásom nagyobb esések miatt, de rendszeresen járok. Sajnos a lovardámban nagyon felmentek az árak és a bértartás nem lenne sokkal több, mint heti 3 25perces edzés.. Nyilván minden nap kimennék órákra hozzá, ez nem probléma, a sulim is rugalmas ilyen téren. Díjlovaglásra milyen a halfingi? Most szeretném majd elkezdeni, ezzel nincsen tapasztalatom. Ugrani nem szeretnék vele, inkább hobbynak szeretném. Lehet kimennék vele 1-2 versenyre, ha már úgy összeszoktunk. Az edzőmmel nagyon jó a kapcsolatunk, tudna felkészíteni. Illetve ridegtartás mennyire lenne probléma neki az elején? Utána valószínűleg lesz már box neki. Mi a véleményetek?

2022. júl. 29. 00:02
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ja, és viszonylag makacs és hisztis lovakat lovagolok, szóval ezzel a részével nem valószínű, hogy probléma lesz.
2022. júl. 29. 00:05
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Kisebb versenyeken mintha egyre több haflingi lenne. Ha megfelelő a magasságodhoz, hogy 135-155 között vannak, akkor szerintem simán jó lehet.
2022. júl. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
170 körül vagyok, viszont akiken eddig ültem mindigis a szerelmeim voltak :)
2022. júl. 29. 00:24
 4/25 anonim ***** válasza:
94%

A haflingi neked kicsi sajnos. De azt ugye tudod, milyen költségekkel jár egy ló tartása? A bértartás tétele a legkevesebb…

(És a ridegtartás amúgy tökéletes neki.)

2022. júl. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Persze, minden ilyet tudok, meg az edzőm is megnézné a lovat mielőtt megvesszük! Ha kicsi akkor annak mik a hátrányai? És köszönöm a válaszaidat!!!!
2022. júl. 29. 00:40
 6/25 anonim ***** válasza:
91%

Nem csak az edződnek kéne megnéznie majd a választott lovad, hanem állatorvosnak, így jó sok jövőbeli rejtett költségtől meg tudod magad kímélni.

Ha nem passzoltok méretben annak nem csak esztétikai problémája lesz (úgy fogsz kinézni, mint pók a paradicsomon 😀), de a lónak sem tesz jót.

Ha nem elég hordójellegű a testalkata, akkor nagyon lent lesz a sarkad is, mellkasa alá ér, stb. Tudom, a honfoglaló ősmagyar szittyák is aprótermetű lovakon barangoltak, de azért az nem ugyanaz.

2022. júl. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Jajj, ne is mond, ezekkel a régi szólásokkal ki lehet kergetni a világból! :'D Egyértelműen megnézné állatorvos is, ez nem is kérdés! Most fogyni is szeretnék, mert nem vagyok valami kis darab, viszont ragaszkodnék a halingihez. Volt még Friz is a lehetőségek között, de arról sok rosszat olvastam és még csak egyszer ültem rajtuk. Haflingin rendszeresen ülök és régebben is ültem egy másikon. Mindig imádtam őket! Meg nyilván erről még az edzőm véleményét is ki szeretném kérni, de mindenképpen valami szép lovat szeretnék! (Nem divatból, nehogy azt higyje (nehéz szó remélem így kell írni) valaki) Ez nekem egy ilyen "safe place" lenne, ezért is fontos nekem. :)
2022. júl. 29. 00:54
 8/25 anonim ***** válasza:
94%

Ha a szélesebb lovakat kedveled, miért nem választasz egy magasabbat belőlük? Magyar hidegvérűek között gyönyörűek vannak, vagy egy percheron. Vagy shire 😀

Sztem ezek baromi menő kinézetűek - és nem is egy kisbéri sárga kanca temperamentumával rendelkeznek.

2022. júl. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az összes válaszodat!!!!!
2022. júl. 29. 01:02
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
A haflingi ló munka oldaláról is és több mindenben is egy sokoldalú hidegvérű kisló. Láttam már díjlovagláson haflingi lovat és random hobbi videót ahol szabad ugrattak lovas nélkül is nagyon népszerű univerzitasa miatt, de jó azt is tudnod, hogy a haflingi munkaló. De ma már pl. Díjlovagolnak is vele. Díjugratáson még nem láttam ilyen lót amugy de attol még simàn lehet hogy vettek részt dìjugrató versenyen màr ilyen lóval. Hegyi terepen is nagyon jó és szerintem a távlovaglást is jól bírná. Bár kecses mozgása van ergo a díjlovaglásnál ez nagyon is előny. Mivel alapvetően hegyi kisló ezért igen erős immunrendszere is van. Dél-Tirol hegyi lova, de a fajta kialakulásában arab félvér ló is hozzájárult garantàltan ettöl a fajtàtól örökölte a kecsességet genetikailag. Munkalóként fákat vontattak és kocsival is dolgoztak, és málhás ló volt anno. Egyik tulajdonsága hogy képes a rideg körülményekhez is alkalmazkodni. Az alpesi hegyi legelőkön májustól késő augusztusig tartottàk ezeket a lovakat rideg tartásban. Elvileg a rideg tartást is bírná, de a biztonság miatt én a fél rideg tartást ajánlom inkább ha szem elött vannak a fél ridegbe is. Tudom az drágább. De ugye az sem mindegy milyen helyen lenne mert pl. több helyen előfordult már medve és ugye nem árt a lopás veszélyére is oda figyelni. Mert akkor hiàba vettél lovat. De ez csak jó tanàcs.
2022. júl. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!