Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A tudásom alapján készen...

A tudásom alapján készen állok a saját lóra?

Figyelt kérdés

sziasztok, az lenne a kérdésem hogy ezek elegek e ahhoz hogy lehessen egy lovam vagy ha nem milyen tudáast vagy tapasztalatot kell még szereznem? (mielőtt leírom azt le szeretném szögezni hogy nem kellenek olyan válaszok, hogy meg van e aza anyagi hátterem, tutom e hogy mennyibe kerül egy ló és a tartása, van e elég időm rá stb, most csak a lovaglással kapcsolatos dolgokra lennék kíváncsi a többit és elintézem:)

szóval amiket lovaglásügyileg összeszedtem: mind3 jármódban stabil ülés, lovardai alakzatok mind3 jármódban kiskör nagykör kígyóvonalak stb, belső külső állítás, fokozás rövidítés ügetésben vágtában, kengyel nélkül stabil ülés és könnyített ülés, vágtába beugratás és felvétel, kisebb ugrások, eddig kb 60-70 cmt ugrottam, ebben még nem vagyok tapasztalt annyira, eleje körüli fordulat, hátralépés, szőrén lovaglás, szár nélkül lovaglás körön vágtabeugratás felvétel+alakzatokat is lovagoltam már szár nélkül de az még annyira nem ment, helyes szár és lábtartás. sokféle lovon ültem már volt ami frissen volt belovagolva és nagyon ijedezett elrohant, bakolt, mostanában sokszor ülök csikón 3éves és kb csak testsúllyal lehet irányítani mert ha belenyúlok a szájába elrohan, egyszer estem bakolás miatt. nyilván helyes fel le nyergelés és kantározás megy:) szerintem elég magabiztos vagyok a lovon sose volt hogy féltem volna felülni lóra, miután estem azután is visszaültem pedig átment rajtam a ló:) sokszor ültem már menős elrohanós lovon de lustábbon is, a lovak körüli dolgok pl pucolás, patapucolás stb ezek mennek. most így ennyi jutott eszembe ha valamit kihagytam akkor még leírom. ja és még annyi hogy nem vennék holnap lovat csak kb fél-1 év múlva vagy utána csak érdekel a véleményetek, nyilván edzőmmel is beszélek majd vele lovagolnék akezdetekben biztos és bértartásban lenne szval edzőm segítségét tudnám kérni ha valami nem megy. köszönöm ha elolvastad és válaszolsz!



2022. aug. 1. 18:53
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem hogy majd a későbbiekben versenyezni szeretnék díjugratásban, ebben még nincs tapasztalatom csak egy háziversenyen voltam ahol E8at lovagoltam
2022. aug. 1. 18:56
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
A tudásod alapján többet tudsz mint a legtöbb ifjú tulaj :D
2022. aug. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%
Szerintem nem lovaglás tudás alapján dől ez el. Ha könnyedén bánsz velük, jól kommunikálsz velük, te érzed mikor állnál készen egy állat tartására. Hatalmas felelősség, tegyükfel valamitől bekattan, rúgni kezd stb, kezelned kell tudni, de gondolom nem egyedül kezdenél bele ebbe az egészbe. Szerintem simán lehet lovad, de ha versenyezni szeretnél és azzal a pacival, abban is nagy döntést kell hoznod hogy pontosan melyik lovat szeretnéd, és hosszútávúan kell gondolkodnod. Itt tényleg te tudod a legjobban hogy készen állsz e, és ha így érzed, ne engedd hogy akármi megállítson
2022. aug. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
+annyi ember van aki borzalmasan lovagol mégis van lova, lovaglás alapján 100% készen állsz
2022. aug. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

"most csak a lovaglással kapcsolatos dolgok"



A lótartáshoz nem lovagolni kell tudni, hanem: takarmányozást, alap betegségek, ismerd fel, hogy kólikázik pl....

2022. aug. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
5ös igazat mond. Lovaglásilag amúgy készen állsz. De fel kell tudnod ismerni a kólikát minimum. Tudnod kell hogy mit eszik a lovas mert ha versenyre mész ott nem megy veled az egész lovardai személyzet, és amúgy bármikor felmondhat az utolsó lovász is és akkor neked kell etetni, itatni, trágyázni. Kell tudnod futoszarazni is. Írj privit ha kell még infó. most egyelőre ennyit😁
2022. aug. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mit eszik a lovad*
2022. aug. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, 5ös ha értelmezed a kérdést nem azt kérdezem hogy lehet e lovam mert tudok lovagolni, hanem hogy ebből a szempontből készen állok e rá, nyilván nem csak a lovaglás kell egy lótartáshoz de ahogy leírtam most csak erre voltam kíváncsi :)
2022. aug. 2. 12:16
 9/16 anonim ***** válasza:
47%
Pontosan azért írtam, mivel csak arra voltál kíváncsi, ezért leírtam, hogy nem csak ez számít. :) Ha értelmezed a választ...
2022. aug. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Igazából azon múlik, hogy képes vagy-e meghúzni és megtartani a határokat a lóval, hogy ne nőjön a fejedre.

Havercsaj tök ügyes lovas volt, vettek egy lovat, de félév után az rákapott. Nehéz lett megfogni a legelőn, elkezdett sunyítani, ha megjelent a felszereléssel a gazdája... Stb Pedig nem érte semmi rossz, edzésen se lett túlterhelés, egyszerűen csak elkezdte nem tisztelni, mert nem merte/akarta fegyelmezni. Nem szeretek lovat megütni, de 600 kilós állat ami egy nem rosszándékú mozdulattal is képes megölni. Ott néha rá kell csapni, ha túllép egy határt. A ménesben is keményen megtartják a rangsort, és ha rangban aluli szemtelen kezdik, bizony az se marad szankció nélkül. Viszont ha jól viselkedik jutalmazni kell, mert fontos a pozitív megerősítés.

Szóval, ha képes vagy megfelelően felismerni és lekezelni a szituációkat a megfelelő reakcióval lekezelni (sokszor elég csak határozottan rászólni), akkor a lótartással sincs gond.

2022. aug. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!