Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovam herélési hege gennyes,...

Lovam herélési hege gennyes, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Lovam 3,5 éves, 3 hónapja van nálam. Az előző tulajok még januárban heréltették ki. Már korábban feltűnt nekem, hogy a herélési hegek folyamatosan váladékoznak, gennyeznek (valószínűleg a herélés óta), néha jobban, néha kevésbé. A ló belovaglása elkezdődött, mozgatva van, de nincs túlterhelve. A mozgásban úgy látom nem befolyásolja a herélési heg/seb. Beszéltem állatdokival, aki csak annyit mondott, hogy így tisztul a seb, de nem nyugtatott meg. Minden nap tisztítom, és fertőtlenítem a sebet, de nagyon idegesít, hogy több, mint fél év alatt nem gyógyult be. Igyekszek más állatorvosokkal is konzultálni, de gondoltam itt is teszek fel kérdést ezzel kapcsolatban, hátha valaki már tapasztalt hasonlót a lovánál...

A válaszokat előre is köszönöm!



2022. aug. 13. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
Mindenképp egyeztess egy másik orvossal is. Ha gennyedzik akkor gyulladás van, amit mindenképp kezelni kell.
2022. aug. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
75%
betadinnal és kamillás borogatással biztos nem ártasz
2022. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
98%

"így tisztul" - ja, de nem fél év után...

Ha januárban volt herélve, és még mindig gennyedzik, váladékos, akkor ott valami baj van. Másik állatorvost hívj hozzá

2022. aug. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!