Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez ellen mit tudnék csinálni?

Ez ellen mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
Mindig lovagláskor kimegyünk egy rétre, ami elég nagy, és ott lovagolunk. 2 ló van, egyiken én ülök, oktató pedig a földről segít, mondja a feladatokat. Mindig külön vágtázunk, és aki nem vágtázik, az picit beljebb sétál a lóval. De ma, amikor a másik ló vágtázott(éppen a rét másik felén), a ló fogta magát, és elkezdett galoppozni a másik ló felé. A szárral megpróbáltam rajta lassítani, valamint mondogattam neki, hogy ssss, nyugi, lépés.... De ő ezt magasról leszarta, irányítani sem lehetett, ment a saját feje után. Utána óra végén, leléptetés közben ugyanezt csinálta, csak nem a másik irányába, hanem össze, vissza. És az oktató azt mondta, hogy ez az egész az én hibám volt. Mit kéne tennem ezek a váratlan galoppok ellen? Nem tudtam sehogy sem megállítani, bármit csináltam, ő ment előre. Elég makacs ló, sajnos. Tényleg az én hibám volt?

2022. aug. 15. 18:00
A kérdező szavazást indított:
Igen, a te hibád volt
Nem, nem a te hibád volt
18 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
Minden ló más személyiség. Van olyan, amelyik ha csak egy pillanatra nem irányítod megfelelően, és azt érzi hogy átvette az irányítást, akkor azt csinál amit akar. Ez leginkább a csődörökre jellemző, de lehet ilyen a személyisége egy heréltnek is vagy kancának. Szerintem még nem vagy elég tapasztalt ahhoz a lóhoz.
2022. aug. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Futószárasok is lovagolják, nagyon kezdők is. Egyébként herélt
2022. aug. 15. 18:40
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

#2 a futószár teljesen más. Ott nem a tanuló irányítja a lovat, hanem az oktató.

De ha nem ilyen a jelleme, akkor sem állsz készen erre a lóra, mert vissza kell tudnod fogni.

2022. aug. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Ilyenkor azt csinálod hogy fogod és akár mindkét kézzel megkapaszkodsz a belső szárba és lefordítod kiskörre, ott kicsit hajtod maga körül határozottan utána kiengeded egyenesen abba az irányba hol lennie kellene a lónak.

Magyarul ahova nem szabadna mennie azt a részt kellemetlenné teszed a kiskörben való hajtással, ahol meg lennie kell ott békén hagyod hogy jól érezze magát.

Magától ráfog jönni hol is jobb neki.

De ezt az edződnek kellett volna elmondani mit csinálj

2022. aug. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Mit mondott az edző, MIÉRT volt a te hibád, és MIT kellett volna csinálni, hogy elkerüld?

Ő látott téged meg a lovat, látatlanba felelőtlenség lenne bármit is mondani. Rengeteg oka lehet annak, hogy a ló így viselkedett.

Ha egy edző annyit mond a tanítványának, hogy "ez a te hibád", és nem fűz hozzá magyarázatot, hogy miért, és mit kellene máshogy csinálni, hát... azt az edzőt én bizony lecserélném.

2022. aug. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Annyit mondott, hogy a ló nem magától futamodik meg, és nekem meg visszakellett volna fognom a lovat. A szárat használtam,(húz-enged), leültem, és beszéltem hozzá, fordítani próbáltam visszafelé, de nem reagált arra sem, semmire sem reagált, ment a saját feje után.
2022. aug. 15. 19:00
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
nem a te hibád volt, lehet megijedt valamitől vagy mivel elkezdett a másik ló vágtázni ezért ő is, a lovak csordaállatok szóval ha egyik megijed a másik is szóval lehet hirtelen történt valami vagy rossz napja volt nem értette mit kérsz tőle vagy csak elege volt és szemétkedni akart. nemértem hogy az edződ miért mondta hogy a te hibád volt, legközelebb kérdeztd meg tőle, de jól csináltad hogy leültél, átmozgattad a zablát és ssss-tél neki.
2022. aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%

Vicces, hogy csak az nem kapott lepontozást egy rejtélyes személytől, aki azt mondja nem az ő hibája.

De akkor szedjük szét jobban: az hogy megindult a ló, az nem feltétlen a te hibád, lehetett bármitől. De az, hogy nem tudtad kezelni és visszafogni az a te hibád. Akkor is a te hibád, ha még ez sok neked. Mondjuk akkor inkább az edző hibája, hogy miért terhel túl téged. De neked meg kell tudni fékezni a lovat.

De semmi probléma, ezzel nincs semmi baj, a hibákból lehet tanulni.

2022. aug. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sokan írják, hogy meg kellet volna fékeznem. Ez igaz. De hogyan?
2022. aug. 15. 20:03
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre több féle lehetőség is van.

#4 is írt rá módot. Egyébként interneten keresztül nem lehet tanítani és tanulni.

Miért fizeted az edzőt, ha nem tanít téged?

2022. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!