Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hatraléptetés és combravaló...

Hatraléptetés és combravaló engedes?

Figyelt kérdés
Hogy kell végrehajtani őket? UI: nem innen és nem könyvekből szeretnék tanulni mert van edzőm és lovam csak itt gondoltam megkérdezem.

2022. aug. 22. 13:00
 1/4 anonim válasza:
19%
Hátraléptetésnél elindítod a lovat és közben húzod a kantárt
2022. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
Vagy ha a ló tudja, ágaskodni fog emiatt Első...
2022. aug. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
hátraléptetésnél, átmozgatod a zablát tehát jobb bal szár mozgat folyamatosan, csizmasegítség és előre dőlsz, van aki úgy tanulja hogy hátra kell dőlni nemtudom melyik ahelyes én előre szoktam dőlni nekem úgy tanították
2022. aug. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%

Az Irányelvek I szerint:

A biztosan segítségeken, négy lábát egyenletesen terhelve egyenes vonalon álló lónak a lovas lábszárával és derekával azokat a segítségeket adja, amelyeket meginduláskor.

Abban a pillanatban, amint a ló előre akar lépni, mindkét szár könnyű felvételt végez, a ló kiképzésének előrehaladtakor csak kitart és ezáltal hátraléptet.

„Az előrefelé adott mozgásimpulzust hátrafelé engedi ki." A lónak hátrafelé való reagálása pillanatában a lovasnak kezén könnyítenie kell anélkül, hogy a ló szájával való érintkezést akár a legkisebb mértékben

is feladná. Semmiképpen nem szabad a szárat húzni. Mindkét lábszár ellentartva a ló oldalán fekszik és megakadályozza a hátulsó láb oldalra

kitérését.

Hátraléptetéskor a lovas ne üljön nehezen a nyeregben, hanem testsúlyát kissé felső lábszárára kell helyeznie - testsúlysegítség. Kerülnie kell azonban a felsőtest előrehajlását. A lovas egyenes felsőtesttel mindenkor képes arra, hogy leülve és derekát meghúzva, előrehajtó lábszár segítséggel és a kéz előremenésével a hátraléptetést befejezze vagy megakadályozza a hátrafelé elsietést.

A lovas leggyakoribb hibái hátraléptetéskor:

a lovat nem állítja fel korrektül, (hát igen, ez a félrefordítás bennmaradt az anyagban)

előrehajtó segítségek nélkül csak a szárral kezdi meg a hatra léptetést,

a has behúzása, sarok felhúzása,

a felsőtest előre dőlése,

az ellentartó segítségek hiányos alkalmazása, ezáltal a ló ferde hátralépése,

merev, nem engedő kéz,

túlságosan nehezített ülés.

2022. aug. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!