Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Barátság, lovasok között!?

Barátság, lovasok között!?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem,hogy hogy szerezhetnék lovas barátokat?

Kb fél éve lovazok... és ez teljesen megváltoztatta az életem.

Ez az egyik legfontosabb dolog az életemben, a szabad időm szinte csak erre áldozom. :)

Sajnos ezt a barátaim, nehezen viselik, szerintük megváltoztam és nem törődök velük.

Azt nem mondom, hogy ez igaz, de tény hogy kevesebbet figyelek rájuk...

De őket untatják hogy sokszor a lovas dolgokkal vannak elfoglalva, engem meg az untat hogy ők nem értik meg hogy nekem ez mennyit jelent.

Lovagolni most bizonyos okok miatt épp nem lovagolok, így lovardába ismerkedés kilőve...nah meg hát az se olyan egyszerű.

Szerintek hol találok lovas barátokat, akivel egy az érdeklődésünk stb. :)

Amúgy 16 éves lány vagyok Bp.-ről!

Másnak amúgy nincs ilyen gondja ? :S Vagy velem van a baj... :S ?

Köszi előre is


2010. szept. 25. 13:49
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Bocsi ezt kicsit elírtam : De őket untatják hogy sokszor a lovas dolgokkal vannak elfoglalva, engem meg az untat hogy ők nem értik meg hogy nekem ez mennyit jelent.


Szóval így : De őket untatja hogy sokszor lovasdolgokkal vagyok elfoglalva, engem meg az untat, hogy ők nem értik meg, hogy ez mennyit jelent nekem. *

2010. szept. 25. 13:51
 2/20 anonim ***** válasza:
Hát csak a lovardában tehetsz szert olyan barátokra, akik szintén lovaznak. Ott a legegyszerűbb megismerni az embereket, hát együtt lovagoltok, összefuttok az istállóban, tök egyszerű odacsapódni valakihez, és beszélgetni vele a lovakról stb. Vagy keress lovas fórumokat, regisztrálj, és kezdj el beszélgetni, akivel megtalálod a közös hangot, és egy helyen éltek, akkor később eljárhatsz oda, ahova ő is jár lovagolni. Szerintem ez viszonylag egyszerű...
2010. szept. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Meg vannak olyan lovardák, ahol különböző rendezvényeket tartanak, házi versenyeket stb., ha nincs is azon a szinten a tudásod, de nézőnek elmehetsz, és ott is simán lehet ismerkedni az ottani lovardába járókkal...
2010. szept. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Én mikor elkezdtem lovagolni, velem kezdte osztályban még három ember, és mindig egy időpontra jártunk, együtt tartották nekünk az órákat, így jóba lettünk. Nálatok nem így van??
2010. szept. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Szia!Nekem ezzel szerencsém van mert a legjobb barátnőm is lómániás:)

Lovardába tényleg egyszerűbben lehet ismerkedni.

Tudom, hogy ez most nem aktuális de nyári táborokban is könnyen tudsz.Nyugi veled semmi baj nincs

Nem próbáltad még a barátaidat elvinni a lovardába vagy lovak közelébe?Lehet, hogy ők is megszeretik a lovakat.

2010. szept. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
utolssó vagyok 13/l
2010. szept. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Lovast csak lovas ért, ne is próbáld a barátaidra ráerőltetni. Én pl kifejezetten kerülöm a témát egyéb társaságban, beszélünk másról. Remekül bejön. Másik oldalról meg nem kérek engedélyt, hogy azt csinálhassam amit szeretek. Ez se nagyon zavarja a haverokat.

Ismerkedni csak lovardában tudsz, hiszen ott vannak hasonló nézetekkel rendelkező emberek. Megjegyzem nem csak akkor lehet odamenni ha lovagolsz, le lehet ugrani "csak úgy" is.

2010. szept. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ó, ezen ne stresszelj. Attól, hogy nem tudsz lovagolni, még kimehetsz a lovardába. Kérdezd meg, hogy ehet e segíteni az ápolásukban, szerszámozásukban, akár inggyen, akár lovaglásért cserébe. Így ott lehetsz a lovak között és lovas emberekkel találkozol nap mint nap, akik megértenek. De ne a barátaidra akard ezt rányomni, vagy bebizonyítani, hogy milyen jó ez, aki nem él benne, nem tapasztalja, annak fogalma nincs róla és csak idegesíti a téma.
2010. szept. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszön szépen a kedves válaszokat! :)

Hát nem akartam ilyen közvetlen lenni :$ de elmesélem, hogy mi is a helyzet .... :)

Amúgy(én tettem fel azt a kérdést hogy lovas suliba mennyire fontos a lovaglótudás...na de ez minegy )

Szóval...

Én Márciusban kezdtem el lovagolni. Ott lelovagoltam egy 10 alkalmas bérletet, de eljöttem arról a helyről mert búnkók voltak az oktatók. Nem számított nekik, hogy kezdő vagyok vagy ilyesmi, flegmáskodtak velem... na kössz én abból nem kértem.

Aztán a neten találtam egy hírdetést egy lánytól aki 13 éves, hogy szeretne nyári munkát a lovak körül.

Erre én írtam neki, hogy kereshetnénk együtt....

És végül a Kincsem Parkba keveredtünk(ő régebben már lovazott ott) és isteni szerencse hogy egy ügető istállóba eltudtunk helyezkedni.

Ott voltunk kb egész nyáron, segédkeztünk amit tudtunk, cserébe lovagoltunk... de nekem még nagyon kezdő a lovas tudásom és nem volt oktatás.

Sajnos Aug végén leestem, azóta ott nem lovagolhatunk mert a főnök félt minket. Szüleim nem szeretik ezt az egészet hogy lovazok, így fizetős lovardát nem igen akarják... de majd lehet ráveszem őket.

De ettől függetlenül most suli időbe is minden hétvégém ott töltöm és segítgetek azzal a csajjal akit előbb említettem. :)

Meg az istállóba is jóba vagyok a tagokkal, van egy fiatal csaj :) de a többi pasi xD és felnőtt szóval... :D ...

Na ez az én történetem.

2010. szept. 25. 14:20
 10/20 A kérdező kommentje:

Jah és amúgy nem akarom ráerölteni a barátaimra az én lovas életem.

Igazából a nagy része megérti, hogy ez nekem mennyit jelent,és örülnek, hogy boldog vagyok.

De sajnos a legjobb barátnőm tett nem rég szemrehányást, hogy " Nem hiszi hogy a lovvak tudnék beszélgetni, nem hiszi hogy ők tanácsot adnak nekem..még is csak velük vagyok elfogalva" ....

2010. szept. 25. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!