Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek keszen allok egy...

Szerintetek keszen allok egy sajat lora?

Figyelt kérdés

(A lovak tartasanak költségeivel tisztaban vagyok, lenne ra eleg idom ) 8-13 eves kancat/hereltet szeretnek elso lonak, bertartasban lenne angol boxban, legelovel, lenne hely futoszarazni, terep lehetoseg is boven van. Heti 4-6szor tudnek ki menni hozza, ebbol lenne egy piheno nap, egy terep es egy futoszarazas a tobbi edzes lenne.(Termeszetesen nem most hanem kb fel-egy ev mulva vennek lovat) Fontos, hogy meg kiskoru vagyok! (Gimis)


Lovas tudasom: mind 3 jarmodban stabil az ulesem. Konnyitett ulesem is stabil. Allitasok, lovardai alakzatok mennek. Lepesben, ugetesben kengyel nelkulizes megy vagtaban is megy de meg nem nevezheto teljesen stabilnak mivel neha meg csuszok de meg nem estem kozben. Vagtaba be emeles, felvetelek, rudazas, nagyon kicsi ugrasok (40-50cm), szoren mind3 jarmod, lepesben ugetesben szarnelkul, vagtaban meg nem probaltam de az alakzatok jol mentek. Nem sokszor estem viszont mindig vissza ultem es nem volt olyan hogy feltem volna vissza ulni. Vagtas terepen sokszor voltam 1,5-2orasak voltak a leghosszabbak. Néhány dijlovas programot gyakoroltam az edzommel. Nyergeles, kantarozas, pucolas megy. Eddig csak 3szor futoszaraztam ugetesben, lepesben es egyszer vagtaban.


Edzesek utan mindig maradok segiteni, boxokat takaritani, etetni/itatni, patkolasoknal es allat orvosi vizsgalatoknal is jelen voltam. Sajnos mar lattam olyan beteg, kehes lovat akiket el kellet altatni… Csikok be lovaglast is lattam mar, 1-2 eves csikokat pucoltam es szoktattam pata kaparashoz stb.

A lovakkal mindig jol ki jottem es jol kezeltem a viselkedesuket (nyilvan kezdokent nem mindent csinaltam jol, de most mar megy). Jelenleg ennyi jutott eszembe.

Az epito kritikakat/valaszokat nagyon koszonom!



2022. szept. 11. 16:22
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
89%
igen.
2022. szept. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
96%
A lovak takarmányozásáról és betegségekről tanulj még és akkor oké lesz.
2022. szept. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
#2 a takarmanyozasrol tudok par dolgot az edzoiktol es konyvekbol de meg ram fer a tanulas! Koszonomavalaszokat
2022. szept. 11. 16:30
 4/28 anonim ***** válasza:
95%

Egyetértek #2-vel, olvass utána még betegségeknek, tüneteknek.

Szerintem készen állsz rá!

2022. szept. 11. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
95%
Szüleid pénztárcájától függ. Nem megvenni kerül sokba a lovat.
2022. szept. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
A masik pedig, hogy meg erne-e fejlodes szempontjabol? Sokaknal latom, hogy mennyit segitett egy sajat lo fejlodesnek, viszont ahol en lovagolok a korosztalyombol senkinek nincs sajat lova.
2022. szept. 11. 17:00
 7/28 anonim ***** válasza:
94%

Az edződ mit mond?


Látatlanban, csupán a saját leírásodból nehez ezt megmondani.

2022. szept. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem igen
2022. szept. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%

A szüleiddel beszéltél már erről egyáltalán...?

Mármint az anyagiakat illetően.

2022. szept. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 NTBS ***** válasza:
93%
Igen.
2022. szept. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!