Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A széna és a szalma ugyanaz?

A széna és a szalma ugyanaz?

Figyelt kérdés
2022. okt. 1. 21:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
A széna szárítással tartósított zöldtakarmány, amely magas vitamin- és ásványianyag-tartalma miatt haszonállataink egyik legfontosabb – természetes és jóízű – téli takarmánya. Két fő típusát a réti és a szántóföldi szénafélék alkotják. Előbbiek között az első kaszálásból származó anyaszénát és a nyár folyamán újrasarjadzó növények második és harmadik kaszálásával nyert sarjúszénát különböztetjük meg. Szalmának a szemtermésükért termesztett növények cséplése után visszamaradó szárak és szárrészek összességét nevezzük, amelyet többek között takarmányozásra, alomnak és fűtésre is használnak. Két fő típusát a gabonaszalmák és a hüvelyesek szalmái alkotják. A hosszabb tenyészidejű növények rostban gazdagabbak, de tápláló fehérjékben szegényebbek.
2022. okt. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem!

A széna lekaszált fű.

A szalma a gabona szára.

2022. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik a lekaszált szárított fű (zöldes színű) a másik az a sárga kemény cucc ami aratás után megmarad.
2022. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem
2022. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

A széna a levágott megszárított fű.

A szalma a learatott kalászos gabonafélék megszárított szára.

2022. okt. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Leegyszerűsítve a széna kaja bizonyos fajoknak, a szalma pedig alom bizonyos fajoknak.
2022. okt. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
36%

1-es!

Unatkozó oktató vagy a helyi mezőgazdasági iskolából?

Amúgy tetszett a válaszod, de ezt még így sose nem hallottam szakszerűen megfogalmazva.

2022. okt. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
#7: Nem, csak ügyesen használom a CTRL+C/V billentyűkombinációt a Wikipédián ;)
2022. okt. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
20%
mégis milyen szalma az amit lehet takarmányozásra használni ? ekkora baromságot csak városi tud leírni . a szalma csak alomnak jó a borsó szára nem szalma
2022. okt. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Én vagyok az első válaszoló. A forrás, ahonnan kimásoltam, a következő:


[link]

2022. okt. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!