Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen fajta lovakat NEM...

Milyen fajta lovakat NEM lehet félridegben tartani?

Figyelt kérdés
Takaró nélkül.
2022. okt. 4. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyiket lehet, amelyik hozzá van szoktatva. És bármelyiket hozzá lehet szoktatni (fokozatosan, nem egyik napról a másikra kicsapni a legelőre télen). A box az ember találmánya, minden ló a szabadban érzi jól magát.
2022. okt. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem fajta, hanem inkább egyedfüggő.

Bármilyen fajta kiszoktatható elméletben. Én láttam angol telivér törzskancákat télen behavazott háttal álldogálni, pedig bemehettek volna, de nem akartak...

Ugyanakkor vannak olyan lovak, amik rossz takarmányhasznosítók, és nagyon lefogynak félridegben tartva. Általában idősebb lovaknál van ez, de ez sem 100%, van, hogy fiatalabb ló is ilyen.

Illetve, ha a ló nyírva van, akkor nem lesz jó neki.

Az sem jó, ha munka után a leizzadt lovat minden átmenet nélkül visszateszik a karámba.

Illetve egy jó, három oldalról védett beálló kell mindenképpen, és több takarmányt kell számítani télire.

2022. okt. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólokkal. Hallottam például olyan akhal tekéről, amit annyira túltenyésztettek, hogy szőr nélkül született, albínó. Őt takaró nélkül nem lehet napra engedni, mert leég.

Vannak sérülékenyebb felépítésű lovak, idősebbeknél előfordulhat, mint az embereknél, hogy a hidegre fájnak az izületei.

Egyéb ilyen speciális jellegű problémák adódhatnak, de ez nem fajtától függ, hanem egyedtől.

2022. okt. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. Egyetértek mindenkivel. Elsővel főleg! Ment mindenkinek a zöld.
2022. okt. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!