Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valahol olvastam,hogy lovaknak...

Valahol olvastam,hogy lovaknak adnak reszelt tormát.Mire való? Mennyit,hogyan kell adni neki?

Figyelt kérdés

2022. nov. 11. 11:02
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Arra való, mint embernek is a mézzel (és esetleg ecettel) kevert fokhagyma vagy torma, anyám mindig ezt a házi cuccot adta takonykórra. Tisztítja a légutakat, felengedi a nyálkát, meg van benne némi vitamin, télen hozzádobsz egy evőkanállal az abrakhoz.

De pont úgy, ahogy én sem szeretem csak úgy magában enni, nem minden ló fogja szeretni.

2022. nov. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel
2022. nov. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Én is egyetértek. Annyit tennék hozzá, hogy főleg azoknak a lovaknak fontos, amelyek nincsenek rendszeresen megjáratva. Mennyiséget nem tudok sajnos, csak egy lovakat tartó vendégemtől hallottam. Ő almával keverve adta.
2022. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Reszelve az ablakba, almába keverve egy nagyobb evőkanállal nyugodtan lehet adni. Én foghagymát (napi 2,3 gerezd), lenolajat (2 ek), és tojássárgát (heti 1x) adok a lovamnak, teljesen jól megvan.
2022. nov. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Abrakba*
2022. nov. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. nov. 16. 06:48
 7/9 bozo1 válasza:

Azért ennek nézz utánna! Mondjuk egy állatorvosnál. Vegyész múltamban a torma a lovakra nézve mérgezô növényként szerepel. Ugyanakkor több helyen ajálják lovaknak 'megfázás' esetén. Zöld, leveles része avagy gyökere, mekkora adagban? Szóval vannak itt szabad paraméterek. [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2022. nov. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 Nem rendszeresen jó, hanem amikor elkezd köhögni, egy egy-két hetes "tormakúra" szigorúan napi egy evőkanállal akár meg is előzheti a kehességet. De nem hosszú távon minden nap adják és nem ész nélkül.
2022. nov. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Horseradish.
2022. nov. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!