Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meg lehet tanulni hintót/szeke...

Meg lehet tanulni hintót/szekeret hajtani úgy, hogy az illető NEM tud lovagolni? Hallottam ismerőseimtől nemrég, hogy az a két férfi (legyen X és Y) jól ért a fogathajtáshoz (nem sport, csupán hagyományos hangulatos hintó), de nem tudnak lovagolni.

Figyelt kérdés

El lehet ezt (így) sajátítani?


Megtanul fogatot - biztonságosan - hajtani, minden ismeretet amit csak lehet átadnak neki, amennyire ideje engedi egyre többet foglalkozik ezzel a tevékenységgel, ugyanakkor nem törekszik arra, hogy a nyeregben is otthonosan mozogjon.


Lehet így is lovakat "jól" kezelni? (Ezt nem tudtam precízebben megfogalmazni.)


Utóirat:


Ha nem lehet fogathajtást így elsajátítani, mindenképpen kell a lovaglás, linkelnétek kérlek cikkeket (rosszabb esetben hozzászólásokat, akár innen is), melyek a western stílusú lovaglás előnyeivel (hátrányaival?) foglalkoznak? Több ember hangoztatta, hogy teljesen kezdőknek - valamelyest - a western stílus "jobban segítene", igaz ezért kellenének a cikkek, hogy tudjam is miért. Plusz mondják azt is, a western nyereg jobban tart, jobban (fenékre) ültet. Valaki (itt) még azt is írta, hogy terepre egész jó!



2023. jan. 26. 18:35
 1/8 anonim válasza:
96%
Nekem édesapám soha életében nem ült lóra, viszont világ életében fogathajtó volt, versenyekre is járt. Én "nyomdokaiba léptem" de mondjuk lovagolni is tudok. Ettől függetlenül véleményem szerint attól, hogy valaki nem tud lovagolni még lehet nagyon jó fogathajtó:)
2023. jan. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogathajtás sport. Természetesen meg lehet tanulni a fogathajtást anélkül, hogy tudna lovagolni. A fogathajtás is teljesen másfajta segítséget ad a lónak mint a lovaglásban. A lovaglásban szár és csizma illetve testtartással adod a segítséget. A fogathajtásban meg szár és a két ló összmunkája és a segédhajtó is segíti a fogat hátán a kiegyensúlyozásba fordulásnál.


De javítsatok ki ha tévednék.

2023. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Szekér hajtásához a madzagokat kell tudni, melyikkel mit tudsz elérni, lovaglásnál meg a saját testedet használod. Két külön dolog.


A westernlovaglás meg gyakorlatilag a munkalovaglás egy típusa, természetesen más, mint a díjugratás, de a lovaglás alapjai ugyanazok lesznek, pont, mint a lovagíjászatnál vagy lovas sportoknál.

2023. jan. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen más a kettő, attól még, hogy lóval dolgozol.


Lovaglásnál teljes testtel kommunikálsz a lóval, komoly teljes testes izommunkát ölsz bele. Nem mindegy a testtartásod, a csípőcsontod szöge, hogy hol ülsz, hogy hogyan ülsz, merre dől a tested, hogy tartod a szárakat, mit csinálsz a lábaiddal.


Fogatnál pedig csak a szárral és a hajtóostorral, illetve hanggal irányítod a lovakat. Aki lovagol nem fog tudni feltétlenül fogatot hajtani és fordítva.

2023. jan. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyi ez épp olyan,mint valakinek a lovaglás a mindene,és arra akarnák rávenni, hogy fogathajtással foglalkozzon, mert az biztonságos, miközben az sem az, se a lónak, se a sportot űzőnek, ha borul minden, vagy ha nem úgy hajt vagy ha nem profin ért a fogathajtáshoz és a lovakhoz. Mert ott azért hatványozottan szükséges fizika ismeret is, hogy kanyarba fordulásnál egy vágtázó fogatot hogy fordítsa szárral, és a segédhajtó melyik irányba egyensúlyozza ki a fogatot.

A két sport teljesen különbözik egymástól, mivel teljesen másfajta segítséget ad és teljesen másfajta életfilozófiája, és életérzése van.


Pl. tudom hülye példa, de lovaknál is amelyik westernre van lovagolva az angol lovaglásra nem alkalmas, ami meg angol lovaglásra alkalmas az meg western lovaglásra nem. Mivel az angol lovaglásban a ló igényli a támaszkodást, és a folyamatos segítséget, a western lovaglásban meg a ló szabadon oldja meg a kért dolgokat pláne a terelő ló, az még lovas nélkül is egymaga betereli a marhákat. Más a két lovaglásnál a testtartása is a lónak, az angolba támaszkodásnál lent van a feje a lónak.


Tudom az ember bármelyik sportot meg tudja tanulni, ha van érzéke hozzá és szeretné megtanulni, de nyilván az aki csak az egyik sportot imádja, a másikat maximum csak nézi tv-ben, annak kb. hasonló helyzet lépne fel, mint a western és angol lónál. Frusztrálná, hogy a fogatban ül, és csak szár és hang segítséget adhat vagy nem érezné azt a szabadságot mind ló és lovas között amit a western lovaglás életérzése ad. Az ostort én nem írom, mert pl. én nem használnám, de én csak nézni szeretem ezt a sportot.


De ettől függetlenül az ember meg tudja tanulni a fogathajtást, akkor is ha nem tud lovagolni, akkor is ha tud lovagolni, és akkor is ha zseni és mindegyik szakágat profin tudja, mivel akkor már kialakul az emberben egy elemző készség, hogy tudja mik a különbségek, így a lovat is kíméli, mert nem fogja kavarni a segítségeket pl. amikor angol stílusra képzett lovon vagy western stílusra képzett lovon, vagy fogat hajtásban. De átlagban az emberek egyfajta stílust tanulnak, de az ember képes megtanulni mindet.

2023. jan. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

* pl. amikor angol stílusra képzett lovon vagy western stílusra képzett lovon, vagy fogathajtásban fogaton ül.


Bocsánat két szó kimaradt, pótoltam gyorsan.

2023. jan. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Hajtáskor nem ülünk a lóra szóval nem kell tudni lovagolni. De a lovakkal kell tudni bánni.
2023. jan. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tudni lovagolni. A főnök is fogatozik, de lovagolni nem tud. Viszont ért a lovakhoz, tudni kell velük bánni. Betanítani, bekocsizni egy lovat, ugyanúgy felelősség.
2023. jan. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!