Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Versenyzésből, versenyzés...

Versenyzésből, versenyzés mellet, lovazással hogy lehet megélni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Aki már felnőtt és van rendes munkája, az hogy tudja összeegyeztetni a lovaglást+versenyzést a munkájával? Mit és mennyit dolgozik mellette?


Nyilván egy ifi versenyzőnek még állják a szülők a költségeket, meg azzal is tisztában vagyok, hogy sok pénzes szülő még felnőtt korában is támogatja a gyerekét,esetleg lovardát is épít neki, amivel nincs is semmi baj ha megtehetik, de nyilván rájuk nem mondanám, hogy ebből élnek. Inkább csak erre költik a pénzt.


Azt is tudom, hogy a versenyeken javarészt a lovas családból származó emberek vesznek részt és ők hatalmas előnnyel indulnak a sportban.


De mi van azokkal, akiknek nincs egy lovas rokonuk se, illetve nem is milliomosok a szülei? (Most nem a hátrányos helyzetű, már szegénynek nevezhető emberekre gondolok) Van egy középső réteg is. Ők megengedhetnek maguknak egy 3-5 milliós lovat, amivel szépen el lehet kezdeni versenyezni, lehet vele fejlődni. De nem vesznek minden évben új lovakat és nem 1 milliós nyeregben lovagolnak. Szülők támogatják amiben tudják, havonta párszor viszik versenyekre, meg bértartásban van a ló stb... Én is ide sorolnám magamat.


Mostanában sokat foglalkoztat ez a dolog, főleg továbbtanulás miatt, bár még van egy kis időm. Lovász szakmát/iskolát semmiképp nem szeretnék elvégezni, mert nem látom értelmét. Van benne gyakorlatom/tapasztalatom és szívesen is csinálom, de nem látok ebben megélhetést illetve papírt sem kérik hozzá sok helyen.

Másik amin gondolkodtam az az edző.(nem lovasoktató)

De ehez ugye kell némi versenyrutin és tapasztalat, jó eredmények, hogy ismert vagy inkább elismert edző lehessen valaki. Van versenytapasztalatom, de ezzel a tudással én jelenleg nem vállalnék versenyre felkészítést. Ezért is szeretném magamat (és persze a lovamat is) fejleszteni, olvasok könyveket is, megyek edzőtáborba ha van rá lehetőség, segítek másoknak a lovait lelovagolni vagy a lovakat ellátni a lovardában.


Vannak ugye lovas egyetemek is( Kaposvár, Gödöllő, TF) illetve az Epona iskola, esetleg még Mezőhegyes. Ezek közül bármelyikre szivesen jelentkeznék, viszont nem tudom menyire éri meg, milyen lehetőségek vanak,persze kérdezgettem az ide járókat, volt pozitív/negatív vélemény egyaránt. Sokan mondják, hogy a lovas szakmák nem sokat érnek mert a pénzesebb úgy is előnyt élvez, ami igaz is, de ettől függetlenül szerintem szükség van további jó, elhivatott szakemberekre is.Nem hinném hogy akinek a segge alá tolják a 30-50ezer eurós lovakat, majd ha nem úgy megy a ló lecserélik típusú versenyzőkből lenne majd szakember. Persze bármi lehetséges...


Azzal is tisztában vagyok, hogy aki ilyen iskolát/egyetemet végez, annak nem fog egyből az ölébe pottyanni egy jól fizető állás, mint más szakmákban, hanem kapcsolatokat kell kialakítani, hírnevet kell szerezni, és igencsak meg kell dolgozni érte.

Versenyeken is szivesen dolgoznék, úgy tudom a szövetségnél vannak képzések is. Illetve külföldi istállóba is kimennék szerencsét próbálni egyszer. Saját lovarda alapítás is szóba jöhetne, de az még nem mostanában.


Természetesen van B tervem, ha ez nem jönne össze, ha kell több egyetemet/képzést is elvégzek,jobb ha több lábon áll az ember.Bár nem szivesen végeznék sokáig irodai munkát, nem az én világom. A lovakkal való foglalkozás nekem nem munka, szeretem csinálni, ezért jó lenne velük foglalkozni a későbbiekben.


Remélem valaki olyan is hozzászól aki lovazással foglalkozik és van tapasztalata. Örülnék pár tanácsnak, mert mostanában elveszettnek érzem magam ezzel kapcsolatban.



2023. jan. 31. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok lehetőség van a lovaságazatban, de ha nincs gyakorlati tudásod, hanem főiskolán, vagy pl. Bábolnán akarod megszerezni a tudást, az önmagában kevés. Ezek mellett járnod kéne egy lovardába. Ha kell akár mint szabadidős elfoglaltság, segíts be táboroztatásban, lovak képzésébe, versenyeztetésébe (fonás, futószárazás, szerelés, lesétáltatás, felszerelés fel-/lerakodása)a többi meg majd alakul. Nagyon kevesen tudnak és mernek csikót belovagolni, kevesen tudnak versenyzőknek jól lovat ápolni és felszerelni. Első körben ezeket kéne kitanulnod, ha be tudsz segíteni, tovább tudsz menni arra amelyik szakirány érdekel.

Patkolókovács is lehetsz akár... Csak mondtam valamit.

Lényeg, hogy legyél ott lovas rendezvényeken, versenyen vagy ménvizsgán és beszélgess sok más lovassal, a többi majd jön.

2023. jan. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, az lemaradt, hogy ezek mellett nyilván tudsz versenyezni a saját lovaddal is, csak csicskázni kell az edződnek mellette.
2023. jan. 31. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nekem nem okoz gondot a "csicskamunka" se. Lehet nem olvastad vagy rosszul értelmezted (kicsit bénán fogalmaztam az tény), de van 1 lovam, bértartásban, és versenyekre is járunk, nem 130on versenyzünk, de valahol el kell kezdeni. Illetve lovagoltam már be lovat, többet is (igen volt ahol ezt teljesen rám bízták, fizetni nem fizettek, de legalább lett ebben is tapasztalatom, lótulaj meg elégedett volt), ló ápolása/felszerszámozása,sörényfonás stb. mennek. Lovasoktatásban is van tapasztalatom, illetve táboroztatásban is. Sima oktató önmagában nem lennék, nincsenek túl jó tapasztalataim vele és még papírt sem kértek tőlem. Versenyekre, rendezvényekre is szeretnék majd gyakrabban járni, több embert megismerni, amint lesz jogsim.
2023. jan. 31. 22:24
 4/9 A kérdező kommentje:
Illetve edzői papírhoz mindenképp kellene valamilyen végzettség, meg lókiképzésbe is szeretnék jobban belekóstolni.
2023. jan. 31. 22:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Én versenyzek évek óta, és eleinte a szüleim állták, de most már én.

Van egy 1 millás lovam, akit feltornászkodtam a jobb szintre.

(Nem lovazott senki a családban)


Sztem ha van egy jobban fizető lovarda (nem a falu végi beállóra gondolok) akkor még lehet élni belőle. Nem egy ilyen embert ismerek.

2023. febr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Versenyzésből megélni önmagában sehogy nem lehet, azt fejtsd el.

Versenyzés mellett bármit dolgozhatsz. A lovad heti 5X 2-2,5 órát ha elvesz az idődből, az szerintem sokféle munka mellett tartható.

Aki lovazásból él, az a beversenyeztett lovait eladja, bértartással foglalkozik vagy oktat, vagy patkol, vagy lovakat nyír, vagy lovakat (nagyállatokat) szállít, vagy tenyészt, esetleg lógyógyász állatorvos, és fedeztet/ultrahangoz máshol is. Gyakran egy-egy lovas ezek közül többet is csinál egyszerre, és egy csomó lovakkal kapcsolatos munkát kihagytam.

Olyat is ismerek, aki ügyvéd és mellette lovagol, illetve ismerek orvost aki nem lovagol ugyan, de van egy kis tanyája, ahol lovakat tenyészt, csak úgy hobbiból.

Nagyon változatos, ki mit, mennyit dolgozik.

Olyat viszont nem ismerek aki gimis tanár, vagy a pénztáros és abból a fizuból versenyez.

2023. febr. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kicsit rosszul fogalmaztam, hogy versenyzésből megélni, nem csak a verseny részére gondoltam. Az amit utolsó írtál, hogy eladja a beversenyzett lovait meg bértartás és edző ez jól hangzik, csak előtte elkéne jutni erre a szintre ami nem kis idő és lovas rokonság nélkül ez elég elérhetetlennek tűnik.
2023. febr. 2. 22:19
 8/9 anonim ***** válasza:
Lovas család nélkül és saját ló nélkül jutottam el az országos versenyre! Nem lehetetlen
2023. febr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Neked hogy sikerült?
2023. febr. 3. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!