Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Bármilyen lónak meglehet...

Bármilyen lónak meglehet tanítani az ugrásváltást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan lónak aki nem ugrik át magától, vagy max az elejével ugrik át, annak is meglehet tanítani? Vagy ez testalkat/genetika függő? Nagy darab lóról van szó, magas, sportos de inkább vastagabb mint telivéres. Nem olyan fiatal már, de jó lenne megtanítani neki, tudom hogy vannak lovak akik már fiatal korukban is maguktól átugranak, de ő nem ilyen.



2023. febr. 13. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha egészségügyi problémája nincs a lónak, akkor meg lehet neki tanítani. Ha problémát tapasztalsz érdemes átnézetni a lovat, akár csipő vagy egyéb hasonló probléma okozhatja a megfelelő mozgás hiányát. Az is lehet, hogy nem tud egyensúlyban, hordozva mozogni még ember alatt (mert sosem tanították meg neki), és ennek hiányában diszkomfortos lenne neki ezt a mozgást megcsinálni. Az sem mindegy, milyen ugrásváltásról van szó, a köznyelvben használt (valamilyen átmenet egyik kézről a másikra vágtában maradva), vagy a lehető leghelyesebb értelembe vett ugrásváltásról.
2023. febr. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nincs egészségügyi problémája, nem sánta, egyszerűen ilyen típus.Rúd felett könnyebb átugratni, se ott se mindig csinálja meg. Nyilván nem tökéletes nagydíjas ugrásváltásra gondolok, csak sima lebegő ugrásváltásra amikor vágtában kezet váltunk.
2023. febr. 13. 17:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Bármelyiknek. Csak fizikailag képes legyen rá (egészségileg)
2023. febr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor valószínűleg nincs előkészítve idomítottságilag ehhez a feladathoz (egyik oldalára jobban terhel, stb.)
2023. febr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy hidegvérű is meg tudja csinálni 😊

Egy időben dolgoztam egy fiatalabb lóval, az alábbiak szerint építettem fel, mindent addig csináltunk, amíg biztosan nem ment.

1) vágta nagykörön vagy egész lovardában, beugratással helyes lábra ügetésből, lépésből

2) átló lovaglás a vége előtt egyszerű ugrásváltással ügetesből, lépésből, előbb több ügetető lépéssel, majd csökkentettem egyig

3) váltsd a köröket egyszerű ugrásváltással, illetve 3 ívű kígyóvonal

4) amikor ezek szépen mentek megpróbáltam a lebegőt. Eleinte keresztezett, de aztán hamar rájött a lábsorrendre


Az is szükséges, hogy a ló számára érthető, egyértelmű és helyes jelet kapjon, tehát ha már tudja, hogy bizonyos súlyáthelyezések, csizmahelyezésk, szár igazításkor mi fog jönni.

Most olyan lóval dolgozom, aki belovaglt, de itt-ott korrekcióra szorul, amúgy már velem pöccre dolgozik szépen vágtában, más kicsit bizonytalan lovassal még néha értetlenkedik, de amikor felfogja mit akarnak tőle, akkor megcsinálja. Vele még vissza van az ugrásváltás, meg az 1-es pontnál tartunk.

2023. febr. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!