Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez nem károsítja a ló egészség...

Ez nem károsítja a ló egészségét? (festés)

Figyelt kérdés
Van a lovardában egy pej ló, akinek a gazdája befestette pirosra a sörényét (egy nagy tincset ). Én nem ismerem személyesen, én csak pár hete lovagolni járok abba a lovardába, azóta ilyen a lova. Fekete a sörénye, szóval gondolom ki lett szőkítve a sörénye. De csak a vége, nem ér a nyakához. Ez nem káros a lónak??? Szerintem hülyeség ilyen nevetségessé tenni a lovat. Amúgy nem egy kislány a gazdája, hanem egy család

2023. márc. 26. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy neked sem árt a hajfestés, úgy neki sem, mivel a sörény nem élő szövet, onnan nem szívódik fel semmi.
2023. márc. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Amúgy nem lesz tőle nevetséges.
2023. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Csak annyira káros, mintha neked lenne kifestve. Szerintem is hülyén néz ki az ilyen, de az ő dolguk, a lónak mindenesetre nem lesz tőle baja.
2023. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem meg hulyeseg masok dolgaba beleszolni :)
2023. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Rosszlovas ***** válasza:
100%

Nem zavarja a lovat egyáltalán, nem lesz semmi baja tőle.

A nevetséges, az meg emberi fogalom. A ló nem ismeri ezt a fogalmat. Ő nem tudja magáról, hogy nevetséges vagy sem...

Ha jól van tartva, megfelelő takarmány, mozgás, ellátás, más lovak társasága biztosítva van, akkor már egy olyan szerencsés állat, amelynek több jutott, mint a fajtársai nagy részének.

Tartsák a gazdái rendesen a lovat, ez a lényeg, aztán ha ahhoz van kedvük, nyugodtan fessék be a sörényét, ha nekik az tetszik, a lónak nem ártanak vele.

2023. márc. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem felesleges befesteni a szőrét bármelyik állatnak, de aki már ilyen szinten törődik az állatával, az valószínű sokkal jobban bánik vele alapból, mint az átlag. És ahogy a többiek írták, akkor aggódj a nők 90 százalékáért is, hogy beszívódik-e náluk is a festék.
2023. márc. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Kedves, hogy valószínűleg azt sem tudja rólad a lovarda nagy része, hogy kiféle jöttment vagy ott a pár heteddel, de te már leszólod az egyik bértartót, anélkül, hogy egyáltalán valaha láttad, nemhogy beszéltél volna vele.

Kislányozni is elég vicces, tekintve, hogy te sem lehetsz más az írásképed, fogalmazásod alapján :) az meg senkit nem érdekel, hogy SZERINTED mi a nevetséges meg hülyeség, majd ha lesz saját lovad, vele azt csinálsz, amit akarsz.

Azt meg ugye te sem gondoltad komolyan, hogy egy “haj” (sörény) festése bármilyen eü gonddal járhat? Csak bele akartál valamibe kötni.

2023. márc. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%

Vannak kifejezetten lószőrfestékek, valószínűleg olyannal festette be, nem volt felelőtlen.


De egyébként a saját dolgoddal foglalkozz. ;)

2023. márc. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen felesleges, de nem káros.
2023. márc. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz ettől semmi baja se.
2023. márc. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!