Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül ma egy díjugrat...

Mennyibe kerül ma egy díjugrató ló?

Figyelt kérdés

A díjugratás az egyik legnépszerűbb lovassport hazánkban is, érdekelne, hogy mennyi ma (Magyarországon) egy:

-csikó 1-4 éves korig

-fiatal ló versenytapasztalattal 5-7 éves korig

-felnőtt ló 8-13 éves

-idősebb 14 felett


természetesen jó ugróképességű és származású sportlovakra gondolok amik versenyeznek is. Tudom van sok kivétel meg kritérium, számít a pedigree meg az is hány cm-ig versenyzett, de most úgy általánosságban érdekelne.



2023. ápr. 12. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy ígéretes csikó (jó vérvonalból, sikeres szülőktől) minimum egy millió, és ez még csak egy nyers ló.
2023. ápr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lovasok.hu, Riderline, külföldi eladó lovas oldalak, eladó lovas Facebook csoport. Ott vannak a hirdetések minden adattal a lovakrol, árral, sokszor a versenyeredményeik is be vannak linkelve. Sokmilliós tétel, és az még csak a vételár, utána jön a tartás, edzés, versenyeztetés
2023. ápr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy vannak hírdetések, de nagyon sok helyen nincs kiírva az ár.
2023. ápr. 13. 06:59
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Hát szerintem is nézelődj a hirdetések között, és nagyon nem mindegy, hogy mekkorát szeretnél ugrani vele. A komolyabb lovak sokkal drágábbak (3-6 millió), kb 1 m-ig ugró lovat találsz 2 millióig is. Ami még emel az árkategórián ha tapasztalt, kezdő által is könnyen lovagolató lóról beszélünk.
2023. ápr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szoktam nézni hírdetéseket, de mostanában elég gyér a felhozatal.Nincs nagy választék (főleg fiatal lovakból), és egy rakat olyan van ami problémás vagy hobbira jó már csak...
2023. ápr. 13. 19:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy valamire való csikó 1,5-3 év közötti 3-3,5 millió

5-7 éves 10 millió

6-12 éves 10-a csillagos égig, pl. egy jobb fajta 135-140-es pályán közlekedő ló 50-100 ezer euró (bocs hogy ilyen sznobul euróban adtam meg, lusta vagyok átszámolni)

idősebb (16+), de még működő ló 3 millió

Nagyságrendileg ilyen árakra gondolj, nyilván óriási egyéni különbségek lehetnek, csak annyit akartam segíteni, hogy egyáltalán elképzelésed legyen.

Amúgy ez olyasmi kérdés, mint az hogy mibe fáj egy autó. Nem mindegy hogy Suzuki, vagy BMW, pedig a sarki boltba mindkettő kiváló választás.

2023. ápr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezt így nem lehet megmondani....


Az árat baromi sok egyéb tényező is befolyásolja (képzettség, belovagoltság, tulajdonos rászorultsága... )


Kor és a pedigré egy dolog...

(láttam én 4 éves holsteini kancát elszaladni az akadályoktól a másik irányba, pedig szabadon ugróba jól teljesített....ennyit az ugrógenetikáról)


Attól is függ, milyen szinten gondolod a díjugratást.


Szabadidős kategóriába fölösleges megvenni az 5 - 6 milliós lovat, oda elég egy 1,5 - 2 milliós ló is bőven.


viszont a "hivatalos" versenyekre, hát ott határ a csillagos ég és ott számítani kell arra is, hogy 3 év múlva új lovat veszel... újabb halom zsetonért, mert szintet kell lépni és lehet erre már jobb ló kell, ami drágább is...

2023. máj. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!