Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas/Lovak körüli tapasztalat...

Lovas/Lovak körüli tapasztalatot hogyan tudnék szerezni?

Figyelt kérdés
Minnél többet szeretnék tanulni a lovakról, idomításukról, tartásukról, betegségeikről stb., ezért elkezdtem olvasni a lovasakadémiát, mert ezt ajánlották, de lovagláson kívüli tapasztalatom abszolút 0. Hogyan tudnék tapasztalatokat szerezni 18 év alatt?

2023. ápr. 14. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

A lovasakadémia tartalmas, de sok szempontból elavult. Nem csak ezt, de bármilyen más lovas tudást is kritikával kezelj, és alakítsd ki a saját véleményed érvekkel és tisztánlátással.

Sok youtube videót is találsz, inkább külföldieket keress.

Emellett kézzelfogható, ha mondjuk elmész egy lovardába például nyáron segíteni tábornál vagy amúgy is ha nincs lehetőséged edzéseket venni.

A legjobb nyilván jó edzőktől tanulni, de az ő tanításaikat is kezeld bátran tudásszomjjal, de kritikával.


Ezen kívül vannak hétvégi kurzusok, amin tömörítve sok tudást szerezhetsz meg. Általában nem olcsók, de megérik a pénzüket, ha jóféle kurzusra mész.

2023. ápr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy az első mondja. A lovasakadémiában rengeteg marhaságot olvastam, óvatosan vele.

Például rendszerint ajánlja a kikötőszár használatát, pedig ma már tudjuk, hogy csak illúziókeltésre jó, és nem veszi figyelembe a ló jólétét, illetve a valódi célt.

2023. ápr. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elmész istállóba dolgozni, ganyézni. Figyeld a rutinos lovasokat.

Ha megvan az alap tapasztalat, kezdj el lovagolni.

2023. ápr. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell járni egy lovardába, nem csak lovagolni, hanem ott maradni segíteni stb. Azért ragad az, emberre némi háttértudás is. Mondjuk ott az internet is, ló kiképzés én is van egy csomó irány, én ismerkedek a klasszikussal, a natural horsemanship-el, de az akadémista iránnyal is. Legalább is van fogalmam róluk. Aztán a takarmányozásnak is utána lehet olvasni, az is egy nagyobb falat, a ló emésztésénél kezdődik minden, aztán a használati cél, milyen munkát végez, ezután jön hogy milyen takarmánynak milyen az energiatartalma, milyen hatással van a lóra. Ma már ebből is komoly tudomány van. De az alap az, hogy tudod, hogy milyen hatása van a zabnak, árának, kukoricának.. Stb mikor mennyit érdemes adni.

Érdemes a ló etológiájával is foglalkozni, mit miért csinál, milyen jeleket ad, megfigyelhetsz méneseket kint a legelőn, átlátod a hierarchiát, hogy kommunikálnak egymással.

Hozzánk most kijárt egy csaj heti 3* rengeteget tanul mellettem, mondta is, hogy 3 hónap alatt sokkal többet tanult, mint pár könyvből. Cserébe dolgozik, trágyazik, lovakat mozgat földről (miután megtanítottam futószárazni), rossz időben szerszámokat ápoltunk közben végig magyaráztam mi mire való, mi a hatása. Persze lóra is ül a munkájáért cserébe.

Szóval így is lehet, csak találj egy jó helyet, ahol foglalkoznak is veled és nem használnak ki.

2023. ápr. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az aztán még majd vezet valahová, Endrődy, Klimke vagy Némethy írásai helyett egy önjelölt edzőre hallgatni. Díjlovaglásba belecsapó kislány edzőit (egy pár volt szemlátomást) hallottam a melegítő szélén: húzogasd a szárat, oszt akkor majd beadja a fejit, azt szeretik a bírók.
2023. ápr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Milyen önjelölt edző? Meg kell nézni hova megy az ember. Nekem pl az idomító lovaglás fontos, illetve az is, hogy úgy lovagoljon bárki, hogy a lónak is élmény legyen, de legalább ne fásuljon bele a melóba. Sokan csak rázavarják a lovast az akadályra, meg pakolják felfelé a rudakat... De se távolság, se normális rálovaglás. Ráadásul az ugratásnak is az idomító lovaglás az alapja. Az a lényeg, hogy ilyen szemléletű helyet/edzőt kell keresni, a könyv is jó, de legalább van kivel átbeszélni amit nem ért, meg lehet kérdezni. Szóval, kérdező, ha van lehetőséged valami minőségi helyet keress.
2023. ápr. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!