Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tegyék meg tétjeiket: hogyan...

Tegyék meg tétjeiket: hogyan alakul idén a széna ára?

Figyelt kérdés

Tavaly az aszály és az üzemanyagárak miatt durván elszállt a széna ára, 10.000 és 30.000 (!) Ft/körbála között mozgott. Nincsenek illúzióim, hiába csapadékosabb idén a tavasz az ország nagy részén, lejjebb menni nem fog, de vajon folytatódik ez a pofátlan szénauzsora? Persze a nyártól is függ, tavaly pl mifelénk nem is volt másodkaszálás...

Mit tippeltek, mennyi lesz egy bála széna?


2023. ápr. 18. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, saját magunknak kaszálunk, van területünk. Mikor utoljára vettünk 5 ezer volt egy bálával. :D
2023. ápr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vannak ismerősök, akiknek tanyázik van, gazdaságuk stb.

Nem túl pozitívan tekintenek előre. Ez nem csak erre igaz, hanem kb úgy alles zusammen mindenre, ami a a mezőgazdaságot illeti.

Sajnos a meteorológusok stb is azt mondják, hogy előre láthatólag ez évről évre csak rosszabb lesz (hidegebb telek, melegebb, száraz nyarak). Majd meglátjuk igazuk lesz e.

Egy biztos. Rengetegen hagytak fel az állattartással, és a mezőgazdasági termeléssel az utóbbi időben.

2023. ápr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-es válaszoló, Hidegebb telek????
2023. ápr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

Nekem is furcsán hangzik, de igen.

Már több helyen is bele botlottam ebbe, illetve nem 1, nem 2 ilyen témájú műsorban hallottam.

Aztán ez mennyire lesz igaz, a fene tudja.. ahogy azt is, hogy pontosan most melyik hónapok fedik le a “telet”

2023. ápr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az átlaghőmérséklet télen-nyáron magasabb, csak több a szélsőséges időjárás, többek közt hideg is, ami télen hóborítás nélkül még nagyobb károkat okoz...
2023. ápr. 18. 11:45
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es Na de hát az nem is lenne olyan rossz, nem? Talán némileg normalizálná a helyzetet. Jó persze az olyan brutál száraz nyarakon, mint a tavalyi, nem javítana a normál téli idő sem.

Na de azért emlékszem én ilyen száraz nyarakra bő 30 évvel ezeleőttről. Mikor nagyapámmal július elején-közepén mentünk a földekre, és sárga, ropogós száraz volt minden, és szintén hetekig nem esett.


Na de mindegy, elnézést kérdező, hogy eltértem a tárgytól.

2023. ápr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Logikusan nekem is ez következik, bár mint mondtam, arról nem esett szó, hogy pontosan mikor is lesznek ezek a hidegek. Persze a tél hallatán én is a November-Február intervallumra gondolok egyből, de jelenleg ez inkább március-április.

Továbbá azt sem tudom, hogy a száraz hideg/száraz nyár kombináció mennyire nyerő. Főleg, ha ennyire karcsú az átmenet a kettő között. Tehát mezőgazdaságilag lehetséges, hogy még nagyobb kárt okoz, ha -15fokból 2 hét alatt jutunk el a +25-höz, mint a mostani -2;-3-ból +15be.

2023. ápr. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!