Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyibe kerül egy ló tartása...

Mennyibe kerül egy ló tartása ezeken felül havonta?

Figyelt kérdés

Bértartás: 60000 , edzés 4000 nálunk.

Versenyezni nem szeretnék. Igényes hobbilobas vagyok, aki csak otthon lovagolna egyedül és heti 1-2x edzővel is.


2023. ápr. 19. 13:21
 1/8 A kérdező kommentje:
*hobbilovas
2023. ápr. 19. 13:22
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha fizeted a bértartást, akkor azon felül nem kell általában fizetned a ló TARTÁSÁRA.
2023. ápr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk Pest megyében:


4 lábra vasalás -27.000 Ft /8 hetente

Táplálék kiegészítők (opcionális) -10.000-15.000Ft /hó

Fogreszelés - 25.000 Ft /évente


Viszont,ha egyéb állatorvosi költség jön ott egy sokkal húzósabb számra kell számitani..

2023. ápr. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy otthon lovagolnál egyedül? Mármint értem, hogy mit jelent, de ha otthon akarsz lovagolni, akkor miért fizetsz bértartást? Nem egészen értem, hogy ezt hogy gondoltad.


Egyébként a bértartáson kívül a tartására a bértartáson (általában a takarmány is benne van az árban, de kérdezz rá) kívül nem kell fizetni. Gondolom azokra a dolgokra gondolsz, amiket #3 is felsorolt.


Nálunk vidéken körmölés 10 E, 2 lábra vasalás 15 E, 4 lábra talán 20 E (ebben nem vagyok biztos, mert az én lovam csak 2-re van patkolva), ezek 6-10 hetente kellenek. Negyedévente féreghajtás 15 E, félévente oltások 10-15 E. Illetve lehet a lovadnak szüksége táplálék kiegészítőre, ennek az ára változik annak függvényében, hogy pontosan mi kell, mennyi kell belőle, hány féle kell, stb.

2023. ápr. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
otthon=nem versenyen
2023. ápr. 20. 15:28
 6/8 anonim válasza:
0%
Töltsd le a tindert ott is lehet lovagolni 😂😂
2023. jún. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk vidéken még tápot is adnak a lónak ha megkéred, így arra se kell költeni. Patkolás 4 lábra 20-25 ezer, persze vannak dragabbak is de nálunk ennyi és elégedettek vagyunk. Ezen felul az éves állatorvosi költség oltás/vervetel. Aztán ha nem csinalsz vele nagyon semmi extrát és etetik rendesen szerintem ez ennyi.
jan. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azóta már lótulajdonos vagyok kerek 4 hónapja, és olykor magasabbra is kilengenek az összegek, de bírom anyagilag, lett plusz bevételem is, így szerencsére nem szenved hiányt a ló semmiben.

Köszönöm a válaszokat! ^^

jan. 4. 04:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!