Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan nő aki a saját...

Van olyan nő aki a saját lovát körmöli?

Figyelt kérdés

Meg szeretném tanulni megkörmölni a saját lovam, viszont nő vagyok, illetve nincs kovács végzettségem. A kovácsokkal, akik eddig csinálták a lovam, nem vagyok megelégedve, illetve aki jó kovács, egy ló miatt nem jön ki, illetve amikor kértem hogy jöjjön, nem lehet megbeszélni vele időpontot se, hanem egy órával előtte szól h mikor fér neki bele. Nekem ehhez már nincs türelmem,nekem is van életem, egész nap meg nem fogok otthon ülni és várni hogy mikor szól. Emiatt merült fel bennem a kérdés, hogy akkor magamnak kéne csináljam, így legalább a minősége is rajtam múlik, és mivel a lovam a szemem fénye úgy vigyázok rá, nyilván a legtökéletesebb munkára törekednék. Azt gondoltam h a jelenlegi kovácsomat meg kérem hogy magyarázzon, mutassa hogyan kell, nem esnék neki nulla tudással.

Esetleg van olyan nő aki a lovát körmöli? Érdekelne hogy fizikailag mennyire nehéz? Lehetséges ez egyáltalán?



2023. ápr. 28. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy nem ajánlom, hogy beleugorj. Nagyon fontos, és nagyon érzékeny testrész a pata, egy kis hiba is képes komoly károkat okozni.


Azt ajánlom, hogy ha mindenképp te szeretnéd csinálni, akkor előtte vegyél részt egy képzésen.


Persze, írtad hogy nem egyedül vágnál bele, de aki tud valamit csinálni, az nem feltétlen tudja tanítani is.


Van lovarda, vagy valamiféle istálló a közeledben? Akár őket is megkérheted, hogy ha körmöltetik a lovaikat, akkor hadd vidd át a tiédet is. Hátha belemennek :)

2023. ápr. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekelne hogy fizikailag mennyire nehéz? Lehetséges ez egyáltalán?"


Kajos Viktória nevére keress rá.

2023. ápr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A ló körmölésén nagyon sok minden múlik. Nem lehet ezt csak úgy megtanulni, hogy valaki megmutatja és már tudod is, nem egy egyszerű körömvágás. A kovács igazi tudása a tapasztalata, az meg a saját lovadon, 6 hetente nem fog összejönni.


"Érdekelne hogy fizikailag mennyire nehéz? Lehetséges ez egyáltalán?"

Természetesen. Nyilván nehéz, mert a ló lábát te tartod (és tovább, mint kaparásánl) és az eszközök sem könnyűek, fizikai erőre szükség van mindenképpen, nem is kevésre, de semmi nem mondja azt, hogy erre ne lehetnél képes. Maximum rá kellene gyúrnod.


De ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor nagyon sok lovas maga csinálná, mégsem ez a bevett szokás.

2023. ápr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én próbáltam, nem akartam megkerülni a patkolókovácsomat, nem vagyok elégedetlen a munkájával, csak érdekelt, és megkértem hogy mutasson meg dolgokat, amiket kipróbálhatok. Fizikailag nagyon is megterhelő, és sokkal több mindenre kell figyelni, mint gondolnád. A körmölést nagyon el lehet rontani. A patkolást hagyjuk is, bár leesett patkót visszaütni képes vagyok, de az nem olyan nehéz mint patát szabályozni, és patkót a ló lábára igazítani.
2023. máj. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!