Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol lehet egy kamasznak zsoké...

Hol lehet egy kamasznak zsoké képzésben részt vennie?

Figyelt kérdés
Fiam évek óta lovagol, eleibe díjlovasféle okttaásban vett részt (de versenyen nem volt). Itt már az alázata és a tehetsége mutatkozott. Később egy egyszerűbb helyre mentünk, ahol viszont az oktatás mellett hosszú órákat lovagoltak a pusztában. Itt is jelezték, hogy zsokénak lehetne gondolkozni . 14 éves elmúlt 151 centi 37 kg. Fiú létére a korosztályában nagyon eltér, kicsi a többiekhez képest. De azért én nem értek hozzá mégis milyennek érdemes lenni és hova vihetném tanulni? (Csongrád megyében élünk) Köszönöm , ha segítetek!

#zsokéképzés
2023. máj. 12. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hm ezt a régi cikket találni csak [link]


de ha megbízhatóan tud már lovagolni, akkor érdemes keresni egy telepet ahol galopplovakat tréningeznek, (pl Bácsalmás, Alag stb) ott általában vesznek fel lovasokat és megtanulhatja, hogy kell bánni a telivérekkel. Nézd meg az istállókat, és hogy melyik érhető el tőletek (ott általában minden reggel munka van).

2023. máj. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Bácsalmás közelebb van, bár az is 100 km.

Igen, teljesen megbízhatóan lovagol, legalábbis úgy gondolom.. idegen lovakat megül, terepen nagyokat vágtázik. Kengyel nélkül is vágtázik. Szőrén tud terepezni. Stb. Én annyira nem vagyok ebben a lovas dologban otthon.

2023. máj. 12. 16:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És ahova lovagolni jár, az edzői nem tudnak neked erre a kérdésre válaszolni?
2023. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy akarjátok ezt? Elég veszélyes, nem egyszerű lovak a galopplovak. Zsokéságból ki is nőhet, ha még hirtelen nagyot nőne, plusz az nem ilyen életed végéig tartó szakma, idősebbek nem nagyon bírják. Nem akar inkább valami más lovas szakmát nézni? Ha ilyen stabil, simán lehetne belovagló vagy lovasedző is idővel.

Bár azért azt tegyük hozzá hogy nagyon kevés ember van, aki a lovas szakmákból tényleg jól meg tud élni (lovasként mondom, lovas szakmával).

2023. máj. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"az nem ilyen életed végéig tartó szakma"

Ez neked szempont, másnak nem.

2023. máj. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy szülőnek, aki a fiának szeretne karrierutat keresni, annak lehet hogy szempont. Én csak megemlítettem, hiszen ez egy létező probléma a zsokésággal. És ő most ismerkedne csak vele, gondoltam lássák a másik oldalát is a dolognak. De ezt majd ők eldontik. Ha a gyerek zsoke akar lenni, akkor úgyis az lesz, tökmindegy mit mondok. Viszont ha csak azért kap rá, mert lovas dolog, akkor esetleg érdemes más irányban is nézelődni.
2023. máj. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!