Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van egy ló amit elkezdtem...

Van egy ló amit elkezdtem lovagolni 1 hete és azt mondta a lovarda tulajdonosa hogy foglalkozzak vele a kérdésem az lenne hogy milyen feladatokat csináljak vele?

Figyelt kérdés
hogy okosabb legyen és többet tudjon lipicairól van szó a vágtánál még kicsit bajos 8 éves és még nem nagyon lovagolta olyan lovas aki tudott is lovagolni,én sem tudok nem azért mondtam.:D előre is köszönöm a válaszokat:D?
2010. okt. 19. 16:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hát... mit jelent hogy vágtánál "bajos"?


Egyébként tényleg nem rosszindulatból, de semmi jó nem szokott abból elsülni, ha összeraknak egy rosszul belovagolt lovat, és egy lovagolni csak kissé tudó lovast.


Mit szeretnél egyébként, miben legyen okosabb?

2010. okt. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Először is meg kéne tanulni kérdést megfogalmazni... Mi az, hogy kicsit bajos? Sokmindent jelenthet...
2010. okt. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
5 éve lovagolok szóval nem az hogy nem tudok lovagolni...jó nem volt egyértelmű a kérdésem,hát annyi a bajos hogy kiugrik oldalra és ha pálca segítség volt bakolt de kicsit és olyan bizonytalan volt .
2010. okt. 19. 16:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért kell egyébként a pálca? Cammogós a pacc?
2010. okt. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sok sok patanyomfigura, kis kör, nagy kör, hajlítások, tempófokozások, visszavételek, kisebb ugrások, így okosodtok és nem lesz unalmas. Jah és földről sem árt vele dolgozni. Pálca helyett inkább adj erősebb lábsegítséget, és ha rosszalkodik akkor munkával viszonozd, pl egyből hátraléptetés 4-5 lépést. Pár alkalom után rájön miért kell neki tolatnia. Az is előfordulhat, hogy lovas hiba miatt dobta meg magát, vagy nem igazán tolerálja a pálcát. Más alatt (tapasztaltabb, jobb lovas) is csinálja?
2010. okt. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ő hát igazából a gazdája azt mondta hogy nem nem ült még olyan lovas rajta mint én szóval tapasztaltabb így nem tudom de akik még lovagolják(eléggé az alapoknál járnak) alattuk még roszabb ,köszönöm a válaszokat kisebbet már ugrottam vele azt ügyesen csinálta.
2010. okt. 20. 16:32
 7/11 anonim válasza:
Láttam h írtad h mások is lovagolják !Én tapasztalatbol mondom h amíg tanitod addig jóbb hogyha nem engetsz ráülni másokat !:) ( Én álltalában csikókat lovaglok be és nem szeretem meg nem is engedem h mások ráüljenek mert simán eltudják rontani a lovat !!! + így a ló nagyon kedves lessz hozzád és már tudja h úgymind " a tiéd " !:) )
2010. okt. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem lévő is írta, addig ne lovagolja más, amíg te lovagolsz, fejlesztgeted, mert amit te szépen, kemény munkával felépítesz egy rosszabb lovas az első alkalommal lerombolja. Amúgy egy jó edző sokat tudna neked is és a lónak is segíteni, mert így látatlanba elég nehéz megmondani, hogy mit csinálj, hisz nem tudjuk, te hogy lovagolsz, mit csinál a ló.
2010. okt. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
az a baj hogy nem az én lovamról van szó és nem mondhatom hogy ne lovaogljon rajta..:S rajtam kívül még 1 lány lovagol rajta de ő még kezdő és nem tudom mikor ráültem lovagoltam rajta 1 órát aztán ő egyet és uténa vissza ültem rá nem olyan volt mint amikor leszálltam de ő előbb kezdte el lovagolni és miatta is járok oda nem tilthatom le róla:S
2010. okt. 21. 18:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést nem a lovarda tulajdonosának kellene megválaszolni, nem neki kellene megondani, hogy mit csinálj a lóval?
2011. dec. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!