Kezdőoldal » Állatok » Lovak » (Lovasok) Nem megy az ügetés....

(Lovasok) Nem megy az ügetés. Hogyan tudok változtatni?

Figyelt kérdés

Fél éve( kisebb kihagyásokkal kb. 4 hónapja) lovagolok( futószár+voltizs(voltige) heveder).Konkrétan a könnyű ügetés nem megy.Nem tudom elkapni a ló ütemét( ritmusát).Hogyan tudnék ezen változtatni?

A tanügetéssel is problémám van.Nem tudok együtt mozogni a lóval.Hogyan sikerülhetne?

Nagyon köszönöm a HASZNOS válaszokat!

13/L


2010. nov. 10. 17:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Gyakorlás és még több gyakorlás. Emelkedj arra az ütemre amit az edződ diktál. Meg kipróbálhatnád nyeregben, ott könnyebb elkapni. A tanügetést viszont voltizsban egyszerűbb, illetve nyeregben kengyel nélkül. Egy lovastábor sokat segíthet, mert ott minden nap lovagolgsz, így nincs időd kijönni a gyakrlatból. Hol lovagolsz egyébként?
2010. nov. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:

Hát tudod, leírni ezt nehéz, magadnak kell megérezned, de próbáld meg magadban ütemezni, egy-kettő, egy-kettő stb....

és minden másodikra kiemelkedsz.

2010. nov. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

hát... igazából hasznos választ erre nem nagyon tudok adni, mert érezni kell...


vagy ha más nem, próbálj meg egy kicsit csak az ütemre koncentrálni, hallgasd, esetleg "kattogj" a száddal halkan magadnak, hogy fejben felvedd a ritmust. és úgy. térddel szorítsd és mondogasd magadban, fel-le, fel-le... :D

2010. nov. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:

Szia, hát eleinte nekem sem ment a könnyű ügetés mindig erőből akartam felállni, de az a lényege hogy kihasználd a ló lendületét és ne erőből állj fel, a kengyel meg ottvan abba beleállsz az is segít, persze votizsnál nem:S

amugy az ütemet nem nehéz elkapni mert 2 ütemű jármód szóval egyik ütemnél felállsz másiknál leülsz! :)

a tanügetés nekem se nagyon megy még:S mostanába abba is hagytam azért:S

de annak az a lényege hogy puhán kövesd a ló hátát, a csipődet kell körkörösen mozgatni hogy kényelmesen ülj!:)

Sok Sikert hozzá! :)

2010. nov. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%
mi a szarnak akarsz ilyen eröltetett dolgokat? semmi értelme. én szőrén lovaglok, csak kantár és annyi. ugy már lehet együtt mozogni a lóval és nem kell rajta ugrálni fel le, azt majd gyakorlod pár év mulva a pasidon.
2010. nov. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Könnyű ügetésnél, figyeld a külső lábát és amikor az előre lép akkor te emelkedj fel a nyeregbe.A tanügetésnél pedig maradj lenn nyomd le a sarkad és a ló ütemére mozgasd a csípőd.
2010. nov. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszi a HASZNOS válaszokat!

Aki meg nem azt adott az egy hülye!

2010. nov. 10. 18:00
 8/24 A kérdező kommentje:
17:21.nek ment
2010. nov. 10. 18:01
 9/24 anonim ***** válasza:

Az előző jól mondta, a ló külső első lábával kell együtt mozognod, de egy edző is sokat segítene. Szokták mondani h fel, meg h le. Gyakorlás kérdése, meg lehet érezni az ütemet

itt az elején nagyon hasznos a kengyel, valószínűleg izomzatod sincs meg ahhoz h kengyel nélkül menjen.


tanügetés:

kengyel nélkül, v voltige-ban még jobb

csak lazán, nem szorítva a lovat, finoman együtt mozogni vele.


különböző lovakon teljesen más érzése van mindkét fajta ügetésnek.


lehet h ki kéne próbálnod egy két másik lovat, van olyan, amin nagyon könnyű :)


sok sikert!


egyébként merre laksz, hol lovazol?

2010. nov. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Eddig 4 lovon lovagoltam már. Nme tudom megállapítani , hogy melyiken könnyű.
2010. nov. 10. 20:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!