Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Angol vagy Western lovaglás?

Angol vagy Western lovaglás?

Figyelt kérdés
Melyiket válasszam? Melyik a jobb? Vélemények, tapasztalatok?
2010. nov. 11. 17:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
26%

Nekem angol. Western lovaglást még nem próbáltam.


Western lazább, kényelmesebb, 'szétszórtabb"

Angol összeszedett, precíz( persze ezis kényelmes)

2010. nov. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 MME ***** válasza:
100%

Az összeszedettségben és a precizitásban nincs különbség a két stílus között, a western ló nem támaszkodik a zablára, hanem öntartásban megy (nem kell összeszedni, mert magától megcsinálja, erre tanítják). Amikor elvárás, hogy a fej lejjebb legyen, az azért van, hogy a lábakat kímélje, a járás lapos legyen. Én ezt tanultam a westernben.

Na meg naná, hogy precíznek kell lenni! Aki mást állít, az valószínűleg a naplementében vágtató piás-revolveres, borostás cowboyokra gondol. Ott nincs sok teendő, "beindítod" a lovat, és mész amerre látsz. De terepen ugyanaz van, mint angolban, a versenyeken pedig sokkal nagyobb pontosságra és koncentrációra van szükség lótól is és lovastól is, mint díjlovaglásban vagy díjugratásban. Ezek nem érvek. Mindkettőben valamennyire jónak kell lenni hobbi szinten is.


Az angol egyébként tényleg nagyságrendekkel elegánsabb (elég megnézni), ahogy írták, tehát ha valaki így találja meg önmagát a lovaglásban, akkor nem fog tetszeni neki a western. Ez tényleg lazább :) Sőt, már kicsit macsós csövesbe hajlik át néhol :D De az is biztos, hogy nagyon erős kisugárzása van az egésznek, megvan a stílusa. Nagyon ízlés dolga ez a kérdés.

2010. nov. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
41%
nekem nem teccik a western:SS
2010. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
29%
ANGOL
2011. ápr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
29%
Angol
2011. júl. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
western.én nagyon g ellenes vagyok,lehet,hogy most hülyeséget beszélek,de szerintem lebutítja az angol a lovat,folyton ezt hallottam anno angol lovardában 3 másodpercenként:rúgd,rúgd,rúgd,rúgd.
2014. jan. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
*angol ellenes
2014. jan. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nekem mindkettő :) Egyébként érdekes olvasni ezt a sok butaságot amiket előttem írtak. Mivel mindkettővel van tapasztalatom, azt tudom mondani, hogy mindkettő egyformán nehéz. Tehát nincs olyan h az egyik lebutítja a lovat vagy rosszabb a ló-lovas kapcsolat (ez nagyon ló és lovarda függő is) Pl. lehet, hogy egy westernes lovardában 100x jobb az oktatás, mint egy angolban és ez fordítva is igaz. Soha ne ítéljetek el valamit, azért mert nektek más tetszik, nyugodtan ki lehet próbálni mind a kettő stílust és majd mindenki eldönti, hogy melyiket csinálná szívesebben. :)
2020. febr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!