Kezdőoldal » Állatok » Lovak » (Lovasok) Hogyan telik egy...

(Lovasok) Hogyan telik egy napotok?

Figyelt kérdés

Azok írjanak elsősorban akiknek van lovuk, és náluk tartják.De az is írhat aki bértartásban tartja a lovát.

Az is akinek nincs lova de jár egy lovardába gondozni a lovakat.

1. Hogyan telik egy nap?( pl.: reggel 7 óra: kimegyek hozzá, megetetem.....)

2. Mikor adtok neki enni és mennyit?

3. Mikor lovagoljátok, hol, hogyan, mennyi ideig?

nagyon megköszönném ha valaki ír!

Köszönöm szépen! Sziasztok!


2010. nov. 12. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nekem van saját lovam, de egy közeli istállóban tartom ahol etetik ganézzák meg ilyenek. heti 5x lovagolok rajta (hétfő szünnap), és olyankor lepucolom stb.
2010. nov. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Rokonom tart lovakat, de én szoktam lovagolni.

Átlag napi rutin:

6:kor reggeli (1fándli zab + fél fándli lótáp kis vízzel)+ széna

reggel 7-8 fele mennek ki a karámba legelni

nyáron este 8-9, télen 5-6 óra fele jönnek be és kapják a vacsorát, ami ugyanaz, mint a reggeli +széna


Lovagolni akkor megyek ki, amikor ráérek, van hogy csak heti 1x. Csak terepre járok, néha az egyik mezőn idomító munkázok, de van amikor állóképességre gyúrunk. Ált. egy kilovaglás 2-3 óra.

2010. nov. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi.

Sok örömet a pacikhoz :)

2010. nov. 13. 07:35
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én járok lovagolni, sajnos saját lovam nincs, de ott elmondtak; hogy:

-reggel 6kor kiviszik legelni du.3kor behozzák és lepucoljákés megetetik

-du.4kor kezdődik és kb. 6kor van vége a lovaglásnak

2010. nov. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ja és amikor kivitték kiganéznak és berakják a szénát;az abrakot és gyömölcsöt 5perccel azelőtt rakják be mielőőtt bejönnek a lovak
2010. nov. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nekem sincsen lovam, ezért voltam rá kíváncsi. :)

2010. nov. 13. 19:06
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egy lovardában tartom a lovamat bértartásban, ott kap reggelire meg vacsorára abrakot, és egész nap van előtte széna, és saját karámja van egy kis tetővel ami alá beállhat, télen pedig istállóban éjszakázik. Elég nehézkesen járok ki hozzá, mert általában reggeltől estig az egyetemen vagyok. Hétvégén mindig megyek, hétköznap meg hol hajnalban, hol késő este, mikor hogy van lelkierőm. x) De heti 4-5-ször ki szoktam menni azért.

2010. nov. 15. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltál.Sok örömet a pacihoz :)
2010. nov. 15. 16:27
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem nincs saját lovam de hétvégenként lovardában dolgozom...: Fél nyolc elött etetés aztán mennek ki a legelőre. Kimossuk az itatókat, a boxokat kitakarítjuk Általában olyan 8-9-10 felé jön valaki lovagolni, azt lovagoltatjuk (lovakat leápoljuk). Aztán beszénázunk,szalmázunk.Ébédelünk aztán megint go istálló kiseprünk, aztán megcsináljuk a fölső istállót is... Aztán estére kajáát a lovaknak vizet betesszük...:) Olyan 4- fél5 felé beengedjük a lovakat. Miközben megkajálnak letisztítjuk őket, fölnyergeljük, fölkantárottuk és általában ijenkor (ősszel télen) esti terep...:))) de minden évszakba teljesen más!! más nyááron ha tábor van meg más egy téli napon....:D

L/13

2010. nov. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

2. Mikor adtok neki enni és mennyit?

3. Mikor lovagoljátok, hol, hogyan, mennyi ideig?

ezekre a kérdésekre nem igazán válszoltam...:

lódüggő hogy mennyit...:)

ezis változó valamikor csak fél órát de valamikor 4-et is vagy többet...:D

előző voltam::D

2010. nov. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!