Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy szoktassam le a lovamat...

Hogy szoktassam le a lovamat a bakolásról?

Figyelt kérdés

A lovam (9 éves mfv., két éve lett kiherélve mert nem bírtak vele, bő egy éve van nálam) most már általában rendesen dolgozik, a legtöbb rossz szokását elhagyta, de a bakolásról nem akar leszokni. Terepre járok vele, és általában minden előzmény nélkül kezdi a cirkuszt, gondolom, amikor elege van belőlem. :P Leginkább ugyanis akkor csinálja, ha kérek tőle valamit: vágtabeugratáskor, vagy vágtában/ügetésben ha rövidítem, hajlítani akarom... Leginkább olyan "hagyj már békén"-módon. :/ Nem tartom magam rossz lovasnak, többnyire ki tudom ülni (egy év alatt csak egyszer szórt így le), de azért elég kellemetlen. Valami ötlet, hogy mit csináljak vele? Amúgy imádom a lovamat, nem válnék meg tőle emiatt, hatalmas egyéniség. :)


Előre is köszi a válaszokat!


2010. nov. 15. 04:07
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ja, kiegészítés: másik nyereggel is csinálja, és egyébként elég rendszeresen mozog, ha pár napig nem tudok kimenni hozzá, megkérdek valakit hogy kergesse meg körkarámban.
2010. nov. 15. 04:09
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Miért bakolhat?

Jó-e a zabla?

Nincs-e tele? Tehát nem kap-e sok zabot, a munkájához viszonyítva?

Jó kedve van?

Jól van belovagolva?


Én az utolsó kérdésre mondanám azt, hogy lehet újra kellene lovagolni. Mivel általában akkor bakol, ha kérsz tőle valamit.Úgyhogy sok-sok pályamunka.

Terepre akkor ha az előző pályamunkák alkalmával nagyon jól teljesített.

2010. nov. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Add el, nem neked való, mert nem tudsz kommunikálni, meg idomítani, márpedig erős jellemmel rendelkező lóhoz az kell. És mondom mindezt a leírtak alapján, ami azt jelenti, hogy szavaidból is már kiderül kommunikációs képességbeli hiányosságod. Tehát pl a ló nem minden előzmény nélkül csinál dolgokat... nem vetted észre mért csinálja, egészen más tészta! Vagy ott van a hagyj már békén. Mért kéri ezt tőled? Akkor valamit piszkosul rosszol csinálsz. stb.


A te szinteden amúgy annyit tudsz, hogy rácsapsz a pálcával, dehát ez elég primitív megoldás, bár működhet.

2010. nov. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2010. nov. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves Első!

Feszítőzablás kantárral jött a ló, ezt azonnal lecseréltem sima csikózablára, azzal viszont nagyon fogta a kezemet, úgyhogy pár hónapig D-zablával lovagoltam. Most már csikózablát használok.

Zabot reggel-este kap 1-1 fándlival, ehhez egész nap karámban vanm és heti 4-5-ször lovagolok, ha legalább két napig nem voltam, előtte megmozgatom körkarámban hogy lazuljon egy kicsit. Megpróbálok majd többet dolgozni vele pályán. Egyébként mikor vettem, még nem lehetett vele körön menni, ágaskodott, egyszerűen visszavitt az istállóhoz, egyszer még véletlenül egy 1.10-es oxert is megugrottunk, pedig eszem ágában se volt, csak birkóztunk, hogy merre is menjünk, az ugrás meg szembejött. De elvállalta, bár meglepődött. xD


Kedves Második!

Nem szeretném eladni. Nem véletlenül kérek segítséget, a lovardában már kértem de ott csak azt tudták felajánlani hogy ráülnek. Én szeretnék fejlődni, és olyan szintre jutni, hogy megoldhassam ezt a dolgot. Ha elolvastad, amit az Elsőnek írtam, láthattad, hogy mikor vettem a lovat, sokkal több gond volt vele. Nem véletlenül adták el, és tudtam kifizetni. x) De nagyon szeretem, és ő is ragaszkodik, láthatóan hálás a normális bánásmódért. Földön jön utánam, mint egy kutya. Úgyhogy kérlek szépen, fejtsd ki kicsit bővebben: mire gondolsz, mit csinálhatok annyira rosszul? Vagy hogy tudnám jobban megérteni, mit miért csinál? Nekem néha az az érzésem, hogy egyszerűen nincs kedve összeszedetten dolgozni, és az lehet a tapasztalata, hogy ilyenkor lerakja a lovast és akkor az van, amit ő akar... De könnyen lehet, hogy tévedek. Viszont mondom, mindenképp inkább szeretnék felnőni hozzá, ahelyett hogy eladnám.


Kedves Harmadik!

Köszönöm a linket, ezt a cikket olvastam már, nemigen mondott újat. :(

2010. nov. 15. 15:32
 6/17 A kérdező kommentje:

Ja, és még egy kis kiegészítés a Második válaszolónak: tényleg baj lehet a kommunikációs képességeimmel, mert félreérthetően fogalmaztam. :) Tehát: részemről van előzmény: vágtabeugratás, vágtában vagy ügetésben hajlítás, rövidítés, nyújtás - vagyis ha kérek valamit, amivel kizökkentem a maga tempójából, ritmusából, stb. Azzal, hogy "minden előzmény nélkül", arra gondoltam, hogy nem jelzi előre, sose lehet tudni, hogy most éppen fog-e csinálni valamit, vagy nem. Nem feszeng, nem sunyít - így nincs előzmény, nincs figyelmeztetés. Arányaiban mondjuk úgy három esetből minimum egyszer viszont bepróbálkozik, még mindig. (Igaz, amikor vettem úgy egy éve, akkor még háromból három volt inkább ez az arány. És a védelmében azt is el kell mondanom, hogy akkor még sokkal nagyobbat, nehezebben kiülhetőt bakolt, csavarta magát, most már ált. csak megemeli a hátulját, viszont erről az istennek nem akar leszokni.)


Egyébként hogyha nem sikerülne róla leszoktatni esetleg, akkor sem adnám el emiatt. Végül is nem igazán veszélyesen csinálja, pláne hogy számítok is rá. Csak jobb lenne, ha meg tudnánk oldani. :)

2010. nov. 15. 15:43
 7/17 anonim ***** válasza:

Ne hagyd rá a dolgot. Sok sok idomító munka pályán, meg azért a terepet se hanyagold, mert ki kell szellőztetni az agyát.

Kérdés: más (jobb lovas) alatt is csinálja? Mert ez lehet lovashiba is, illetve az, hogy nincs rendesen belovagolva a ló. Esetleg érdemes lenne felkeresni egy edzőt, aki segít neked és kijavítja a hibáitokat.

2010. nov. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Először a lovardában kértem segítséget, akkor ráült egy pasas aki nagyon jó lovas, jó nagy arccal, hogy ehh, majd ő megmutatja... le is ment a pályára a lovammal, 10 perc múlva a ló egyedül, vágtában jött vissza. xD Persze utána visszaült rá az emberünk, nagy morogva, és közölte, hogy a lovam tulok, meg neveletlen, és hogy erre nem számított, hogy - idézem - "vágtában le akarja b*szni". Pedig mondtam neki, nem véletlenül kértem segítséget. -.-"

Miután jópár kört vágtázgattak, vele már nem csinálta, gondolom, el is fáradt. Másnap velem kezdte előröl.


Nemigen tudok egyelőre megfizetni egy edzőt, ha más megoldás nem adódik, talán majd január-februártól lesz rá keret...


Köszönöm Neked is a választ! :)

2010. nov. 16. 14:21
 9/17 anonim ***** válasza:
én évekig lovagoltam egy bakolós Aktion-t, ő is hatalmas egyéniség volt.. megvolt mindenről a véleménye. ő vágtában csinálta általában ezt, amikor elkezdtem lovagolni.. annyit kellett csinálnom, hogy amikor bakol jobban előrelovaglom, és így a bakolás energiája belement a vágátéba. próbáld ki, olyan mint ha hintalovon ülnél. amúgy, kb 2 hónap után szépen lassan elhagyta.. utána már sarkantyúval kezdtem, arra néha hisztiből emelgette a fenekét.. ugyanúgy előrehajtás. remélem segít neked is.. :)
2010. nov. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi a suliban az AT. -ket mindig martingállal lovagoltuk a bakkolás miatt. Amikor rajtuk volt, akkor nagyon jó fiuk voltak. :-D
2010. nov. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!