Kezdőoldal » Állatok » Lovak » (Lovaglás, lovasok) Rossz...

(Lovaglás, lovasok) Rossz tartás. Hogyan javíthatnék rajta?

Figyelt kérdés

Az a baj, hogy púposan ülök a lovon.Ugye a ló füle között kellene néznem én meg mindig lefele tartom a fejem.És nem is tudom kihúzni magam.Mert nagyon koncentráolk a feladatra és mindig összegörnyedek.

Hogyan tudnék javítani a tartásomon? Vannak tippek, ötletek?

köszönöm!

13,5/L


2010. nov. 17. 20:46
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Bár ezzel nem volt gondom, de ha amúgy is, mikor nem lovon ülsz, hanem a suliban, v mikor ezsel, gépezel szval akármi, mindig figyelj, hogy egyenesen ülj és majd ugyanúgy megszokod, mint a sarok lenyomását, először nehezen megy, aztán észre sem veszi az ember, de jól csinálja. Esetleg ha hívsz valakit, hogy figyeljen mikor lovagolsz és szóljon rád, ezt bárki meg tudja végülis tenni.
2010. nov. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Esetleg egy edző?

Nekem volt olyan oktatóm, aki néha megsuhintott a futószáras ostorral, hogy üljek már egyenesen :) Amúgy tényleg sokat segít egy külső szemlélő aki rád tud szólni.

2010. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Tornagyakorlatokkal lovon. Voltige-heveder, karkörzések, fordulások, fejkörzések, ülésmélyítő gyakorlatok. Mivel a hát tartáshibája általában más üléshibákkal jár együtt, azokaz is javítgatni kellene. De ehhez látni kellene az ülésedet.

Sok gyakorlat, sok voltige.

Mellette ló nélkül csinálhatnál hátizomerősítő gyakorlatokat.

2010. nov. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van oktatóm, és voltige-vel megyek. csak mindig összegörnyedek.Rám szól.de megpróbálom a tippeket! Köszi!
2010. nov. 18. 18:22
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Szia. Nálunk ha valaki nagyon sokszor ült puposan akkor egy pálcát raktak a háta mögé és a keze alatt ment át és a könyökével tartotta. Jaj remélem érted. Akkor kényetelen volt egyenesen ülni.( Esetleg még ugy tudnám magyarázni, hogy a könyököd előtt hátad mögött és a másik könyököd előtt jön ki a pálca.)
2010. nov. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem..

de már kezdek egyenesen ülni :)Köszi!

2010. nov. 21. 12:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem voltizsba kell lovagolni hanem nyeregbe, mert a voltizsba rossz helyen van a lábad és emiatt nyeregbe az is üléshibád lesz később! Am. csak gyakorolni kell, futószáron úgy hogy valaki folyton rád szól. Én 16 é után is kérek ilyen "ülés javító" edéseket. Egy igényes lovasnak ez fontos.
2010. nov. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A voltizs elsősorban az ülésmélyítő és egyensúlyfejlesztő hatása lévén JAVÍTJA az ülést és a tartást.

Akár 10 perc kengyel nélküli munka után felvett kenygellel is azonnal látszik a különbség...

2010. nov. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A szőrén való lovaglás is ront az ülésen és a volizs is. A láb rossz helyen van akkor. A kengyel nélküli munka NYEREGBE fejleszti.
2010. nov. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez baromság, te is jól tudod. Nem a láb helyzetétől lesz jó egy ülés, ha csak ez a bajod a votizzsal...
2010. nov. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!